Budynki

Jedwabne - miasto

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: jednostka ewidencyjna Jedwabne - miasto 200701_4 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

3 146 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

255 000 zł

Mediana metrażu

97,8 m²

Liczba transakcji

15

Ostatnie 24 miesięcy · 15 aktów notarialnych

Opis obszaru

Jedwabne - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 298 transakcji.

Budynki: 15 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 3 146 zł/m², a mediana metrażu 97,8 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 26 1 743 zł/m² 90 000 zł 47,5 m²
Inne lokale 7 319 zł/m² 15 666 zł 47,0 m²
Działki budowlane 25 31 zł/m² 30 000 zł 739,0 m²
Działki rolne 101 2 zł/m² 27 500 zł 4 073,0 m²
Działki pozostałe 25 35 zł/m² 18 177 zł 300,0 m²
Budynki 114 2 571 zł/m² 200 000 zł 77,5 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat łomżyński

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie łomżyńskim w 2025 r.: 8 832 zł miesięcznie. To 94,2% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 138,2%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 90 000 zł — z 26 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 1 659 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców wzrosła o 0,4%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 6 osób więcej, niż się wprowadziło.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,3%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie łomżyńskim 19,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 11,7 do 19,9.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie łomżyńskim w 2025 r.: 5,9%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 11,5% do 5,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 2,0 do 2,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
1,2 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
90 000 zł
Mediana ceny za m²
1 743 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
47,5 m²
Szacunkowy dochód netto
6 351 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 832 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat łomżyński
Liczba mieszkań w próbie
26
Cena całego mieszkania 90 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 76 210 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 105 987 zł
Czy okolica rośnie? ?
stabilna
Ludność +0,4%
Saldo migracji 2025 -6 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie łomżyńskim

?
8 832 zł+138,2%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
94,2%+4,9
Stopa bezrobocia?
5,9%-5,6
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
4,2%

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
1 659 +0,4%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
821+1,2%
Kobiety?
838-0,4%
Wiek
0-14 lat?
245-0,4%
15-29 lat?
260-28,6%
30-44 lata?
367-8,5%
45-64 lata?
473+2,2%
65+?
314+76,4%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy ubyło 6 osób przez migracje w 2025 r.

?
-6 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-3,6
Migracje wewnętrzne na 1000?
-3,6+6,6
Migracje zagraniczne na 1000?
0,0
Zameldowania?
11
Wymeldowania?
17

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie łomżyńskim

?
19,9+8,2
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,9+0,9
Wodociąg?
1 351+0,1%
Kanalizacja?
1 198+1,4%

Najnowsze transakcje: Budynki

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
13.04.2026 Przestrzelska 19, Jedwabne Budynek 547_BUD 180 000 zł 1 674 zł/m² ? 107,5 m² ?
13.04.2026 Przestrzelska 19, Jedwabne Budynek 548_BUD 180 000 zł 932 zł/m² ? 193,1 m² ?
10.02.2026 Jedwabne Budynek 1228_BUD 668,2 m² ?
09.01.2026 Kościuszki 1, Jedwabne Budynek 887_BUD 49 236 zł 655 zł/m² ? 75,2 m² ?
26.09.2025 Żwirki i Wigury 18, Jedwabne Budynek 781_BUD 255 000 zł 1 338 zł/m² ? 190,6 m² ?
26.09.2025 Żwirki i Wigury 18, Jedwabne Budynek 782_BUD 255 000 zł 2 357 zł/m² ? 108,2 m² ?
16.09.2025 Ogrodowa 19, Jedwabne Budynek 988_BUD 250 000 zł 1 585 zł/m² ? 157,7 m² ?
06.08.2025 Łomżyńska 5, Jedwabne Budynek 185_BUD 240 000 zł 2 570 zł/m² ? 93,4 m² ?
06.08.2025 Łomżyńska 5, Jedwabne Budynek 835_BUD 240 000 zł 8 973 zł/m² ? 26,8 m² ?
31.07.2025 Marii Konopnickiej 1, Jedwabne Budynek 1050_BUD 250 000 zł 2 204 zł/m² ? 113,4 m² ?

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie łomżyńskim