Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Jedwabne - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 7 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 860zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
160 000zł
Mediana powierzchni ?
47,1m²
Liczba transakcji ?
7
- 13 kwietnia 2024 – 13 kwietnia 2026 · 7 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026 · import 16 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaJedwabne - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 298 transakcji.
Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 860 zł/m², a mediana powierzchni 47,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 7 | 2 860 zł/m² | 160 000 zł | 47,1 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 16 | 10 zł/m² | 40 000 zł | 2 181,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 15 | 3 146 zł/m² | 255 000 zł | 97,8 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 7 | 2 429 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 | 2 429 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat łomżyński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 90 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 743 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 47,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 76 210 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 832 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat łomżyński
- Liczba mieszkań w próbie
- 26
Tempo zmian okolicy ?
stabilna
- Zmiana liczby mieszkańców
- +0,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −6 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie łomżyńskim w 2025 roku: 8 832 zł miesięcznie. To 94,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 90 000 zł — z 26 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 26 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 1 659 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 0,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 6 osób więcej, niż się wprowadziło.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,3%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie łomżyńskim 8,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 496 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie łomżyńskim w 2025 roku: 5,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,5% do 5,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik prawie się nie zmienił z 0,0 do 1,8.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 832 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
94,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,9%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,2%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
1 659osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
821osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
838osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
245osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
260osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
367osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
473osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
314osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−6 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−3,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−3,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
11
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
17
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
8,6
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
1 346
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 194
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31 lipca 2025 | Przytulska 62, Jedwabne Lokal 6 | 172 000 zł | 4 778 zł/m² ? | 36,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 20 maja 2025 | Żwirki i Wigury 5, Jedwabne Lokal 5 | 170 000 zł | 3 291 zł/m² ? | 51,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 9 maja 2025 | Wesoła 13, Jedwabne Lokal 2 | 150 000 zł | 2 429 zł/m² ? | 61,8 m² ? | 1/1 ? | 1 | 1 |
| 7 kwietnia 2025 | Wesoła 13, Jedwabne Lokal 6 | 150 000 zł | 2 315 zł/m² ? | 64,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 2 |
| 27 lutego 2025 | Spółdzielcza 10, Jedwabne Lokal 8 | 52 000 zł | 1 407 zł/m² ? | 37,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 6 grudnia 2024 | Spółdzielcza 10, Jedwabne Lokal 15 | 6 591 zł | 178 zł/m² ? | 37,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 2 |
| 11 września 2024 | Przestrzelska 3, Jedwabne Lokal 6 | 220 000 zł | 4 635 zł/m² ? | 47,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 11 września 2024 | Przestrzelska 3, Jedwabne Lokal 4 | 220 000 zł | 4 703 zł/m² ? | 46,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 6 lutego 2024 | Żwirki i Wigury 5, Jedwabne Lokal 13 | 285 000 zł | 4 467 zł/m² ? | 63,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 24 listopada 2023 | Spółdzielcza 10, Jedwabne Lokal 10 | 100 000 zł | 2 705 zł/m² ? | 37,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Jedwabne - miasto?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Jedwabne - miasto wynosi 2 860 zł/m² na podstawie 7 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Jedwabne - miasto?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 47,1 m² kosztowało w tym okresie medianowo 160 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Jedwabne - miasto rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Jedwabne - miasto nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 860 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to kwiecień 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 16 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026. Import: 16 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych