Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Liniewo - gmina wiejska
Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 14 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 908zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
188 500zł
Mediana powierzchni ?
52,6m²
Liczba transakcji ?
16
- 3 czerwca 2024 – 3 czerwca 2026 · 16 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · zmiana danych 17 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaLiniewo - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 2 118 transakcji.
Mieszkania: 16 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 908 zł/m², a mediana powierzchni 52,6 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 16 | 3 908 zł/m² | 188 500 zł | 52,6 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 63 | 69 zł/m² | 75 000 zł | 1 046,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 103 | 50 zł/m² | 75 000 zł | 1 207,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 5 | 7,25 zł/m² | 25 000 zł | 2 600,0 m² |
| Budynki Niska próba | 55 | 6 730 zł/m² | 485 500 zł | 56,0 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 6 | 3 730 zł/m² | 183 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 5 | 4 031 zł/m² | 235 000 zł | Niska próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 1 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 13 | 3 996 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 5 | 3 427 zł/m² | −13,9% | Niska próba |
| 2025 | 6 | 3 982 zł/m² | +26,3% | Niska próba |
| 2024 | 14 | 3 154 zł/m² | +48,2% | Niska próba |
| 2023 | 9 | 2 128 zł/m² | −37,0% | Niska próba |
| 2022 | 6 | 3 379 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Liniewo; część danych: powiat kościerski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 87 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 779 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 53,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 173 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 850 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kościerski
- Liczba mieszkań w próbie
- 92
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −4,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −11 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kościerskim w 2025 roku: 7 850 zł miesięcznie. To 83,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 151,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 87 500 zł — z 86 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Liniewo mieszkały 4 454 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 11 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 17,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kościerskim 15,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie kościerskim w 2025 roku: 8,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,5% do 8,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 11 136 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 182,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,0 do 3,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 850 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
11 136 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
83,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
4 454osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 211osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 243osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
795osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
789osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
906osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 084osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
880osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−11 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
38
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
49
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
15,3
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,1
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 178
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 719
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 czerwca 2026 |
26, Lubieszyn
Lokal
|
235 000 zł | 4 547 zł/m² ? | 51,7 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 30 kwietnia 2026 |
4, Głodowo
Lokal
|
200 000 zł | 2 688 zł/m² ? | 74,4 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 25 marca 2026 |
2, Głodowo
Lokal
|
61 509 zł | 1 508 zł/m² ? | 40,8 m² | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 11 marca 2026 |
4, Głodowo
Lokal
|
310 000 zł | 5 065 zł/m² ? | 61,2 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 12 lutego 2026 | 255 000 zł | 3 427 zł/m² ? | 74,4 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych | |
| 18 września 2025 |
Dworcowa 4A, Liniewo
Lokal
|
190 000 zł | 3 640 zł/m² ? | 52,2 m² | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 21 maja 2025 | 105 000 zł | 3 621 zł/m² ? | 29,0 m² | 1/1 ? | 2 | brak danych | |
| 16 maja 2025 |
4, Głodowo
Lokal
|
187 000 zł | 3 515 zł/m² ? | 53,2 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 13 maja 2025 |
1, Głodowo
Lokal
|
130 000 zł | 4 483 zł/m² ? | 29,0 m² | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 2 kwietnia 2025 | 230 000 zł | 4 323 zł/m² ? | 53,2 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Liniewo - gmina wiejska
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Liniewo - gmina wiejska?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Liniewo - gmina wiejska wynosi 3 908 zł/m² na podstawie 16 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Liniewo - gmina wiejska?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 52,6 m² kosztowało w tym okresie medianowo 188 500 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Liniewo - gmina wiejska?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 3 996 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Liniewo - gmina wiejska rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Liniewo - gmina wiejska rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 908 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 17 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Zmiana danych: 17 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych