Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Hel - gmina miejska

Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.

Kod podziału terytorialnego

221101_1

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

15 260zł/m²

Cena transakcyjna +13,8% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

615 000zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

43,2m²

Liczba transakcji ?

50

  • 7 października 2025 – 7 października 2026 · 50 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: październik 2026 · zmiana danych 28 października 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Hel - gmina miejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 403 transakcje.

Mieszkania: 50 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 15 260 zł/m², a mediana powierzchni 43,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 50 15 260 zł/m² 615 000 zł 43,2 m²
Garaże 4 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale Niska próba 11 24 976 zł/m² 901 898 zł 37,9 m²
Działki budowlane 1 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Budynki brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Ceny mieszkań według liczby izb ?

Pokrycie pola liczby izb: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
1 izba 3 brak danych brak danych za mała próba
2 izby 14 16 791 zł/m² 737 500 zł Niska próba
3 izby 14 12 917 zł/m² 495 000 zł Niska próba
4 izby 5 12 075 zł/m² 635 000 zł Niska próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 13 18 538 zł/m² Niska próba
Rynek wtórny 23 12 834 zł/m² Niska próba

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Hel 114 15 406 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 29 15 406 zł/m² +7,3% Niska próba
2025 47 14 356 zł/m² −1,7% Wiarygodna
2024 69 14 600 zł/m² +23,7% Wiarygodna
2023 57 11 803 zł/m² brak danych Wiarygodna

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Hel; część danych: powiat pucki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    7,5rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    535 393 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    13 460 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    42,2 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 242 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 225 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat pucki
    Liczba mieszkań w próbie
    246

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −24,5%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −28 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie puckim w 2025 roku: 8 225 zł miesięcznie. To 87,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 129,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 535 393 zł — z 206 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 7,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Hel mieszkało 2 666 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 24,5%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 28 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 9,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie puckim 16,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie puckim w 2025 roku: 6,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,0% do 6,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 12 226 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 184,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 15,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,3 do 15,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 225 złmiesięcznie

    +129,5%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    12 226 złrocznie

    +184,9%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,8%

    +1,5

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,6%

    −5,4

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    3,9%

    −2,0

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    2 666osób

    −24,5%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    1 297osób

    −26,6%48,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    1 369osób

    −22,4%51,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    257osób

    −47,6%9,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    416osób

    −31,1%15,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    519osób

    −41,2%19,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    810osób

    −21,4%30,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    664osoby

    +26,7%24,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −28 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −10,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −10,4

    +3,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    32

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    60

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    16,4

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    15,3

    +15,0

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    2 616

    −24,7%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    2 523

    −24,9%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 października 2026, 53,09 m²

      Wydmowa 27, Hel

      1 338 000 złCena za metr kwadratowy: 25 202 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,09 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 października 2026, 55,42 m²

      Wydmowa 27, Hel

      1 350 000 złCena za metr kwadratowy: 24 359 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,42 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 października 2026, 35,88 m²

      Stefana Żeromskiego 3, Hel

      755 000 złCena za metr kwadratowy: 21 042 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,88 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 września 2026, 34,56 m²

      Leśna 11A, Hel

      725 000 złCena za metr kwadratowy: 20 978 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,56 m²
      • 1 izba
      • piętro 3
      • poza medianami cen
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 września 2026, 53,97 m²

      Stefana Żeromskiego 3, Hel

      1 549 999 złCena za metr kwadratowy: 28 720 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,97 m²
      • 1 izba
      • piętro 4
      • rynek pierwotny
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza medianami cen
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 września 2026, 53,53 m²

      Admirała Steyera 18, Hel

      900 000 złCena za metr kwadratowy: 16 813 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,53 m²
      • 2 izby
      • piętro 5
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 września 2026, 36,32 m²

      Kaszubska 12, Hel

      290 000 złCena za metr kwadratowy: 7 985 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,32 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 września 2026, 42,81 m²

      Admirała Steyera 18, Hel

      650 000 złCena za metr kwadratowy: 15 183 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 42,81 m²
      • 2 izby
      • piętro 5
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 sierpnia 2026, 41,97 m²

      Leśna 8A, Hel

      490 000 złCena za metr kwadratowy: 11 675 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 41,97 m²
      • 3 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 lipca 2026, 35 m²

      Bałtycka 3D, Hel

      455 000 złCena za metr kwadratowy: 13 000 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35 m²
      • 3 izby
      • piętro 2

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Hel - gmina miejska?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Hel - gmina miejska wynosi 15 260 zł/m² na podstawie 50 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Hel - gmina miejska?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 43,2 m² kosztowało w tym okresie medianowo 615 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Hel - gmina miejska?

    Mediana ceny wynosi 18 538 zł/m² na rynku pierwotnym i 12 834 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Hel - gmina miejska rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Hel - gmina miejska wzrosły o 13,8% rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 15 260 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to październik 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 28 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: październik 2026. Zmiana danych: 28 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych