Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Hel

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

2211011

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

13 435zł/m²

Cena transakcyjna +13,8% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

500 000zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

43,1m²

Liczba transakcji ?

55

  • 15 września 2025 – 15 września 2026 · 55 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · import 12 października 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Hel to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 557 transakcji.

Mieszkania: 55 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 13 435 zł/m², a mediana powierzchni 43,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 55 13 435 zł/m² 500 000 zł 43,1 m²
Garaże 4 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale Niska próba 11 24 976 zł/m² 901 898 zł 37,9 m²
Działki budowlane 2 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki pozostałe 1 brak danych brak danych brak danych
Budynki Niska próba 5 18 796 zł/m² 1 435 732 zł 72,2 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
1 pokój 4 brak danych brak danych za mała próba
2 pokoje 16 16 459 zł/m² 685 396 zł Niska próba
3 pokoje 17 12 011 zł/m² 460 000 zł Niska próba
4 pokoje 6 11 941 zł/m² 617 500 zł Niska próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 18 16 877 zł/m² Niska próba
Rynek wtórny 25 12 834 zł/m² Niska próba

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Hel 124 14 511 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 26 15 260 zł/m² +10,0% Niska próba
2025 52 13 870 zł/m² −9,9% Wiarygodna
2024 87 15 390 zł/m² +31,0% Wiarygodna
2023 59 11 747 zł/m² brak danych Wiarygodna

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Hel; część danych: powiat pucki Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    7,4rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    530 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    13 391 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    42,2 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 242 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 225 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat pucki
    Liczba mieszkań w próbie
    258

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −24,5%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −28 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie puckim w 2025 roku: 8 225 zł miesięcznie. To 87,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 129,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 530 000 zł — z 235 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 7,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Hel mieszkało 2 666 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 24,5%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 28 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 9,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie puckim 16,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie puckim w 2025 roku: 6,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,0% do 6,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 12 226 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 184,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 15,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,3 do 15,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 225 złmiesięcznie

    +129,5%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    12 226 złrocznie

    +184,9%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,8%

    +1,5

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,6%

    −5,4

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    3,9%

    −2,0

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    2 666osób

    −24,5%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    1 297osób

    −26,6%48,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    1 369osób

    −22,4%51,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    257osób

    −47,6%9,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    416osób

    −31,1%15,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    519osób

    −41,2%19,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    810osób

    −21,4%30,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    664osoby

    +26,7%24,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −28 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −10,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −10,4

    +3,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    32

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    60

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    16,4

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    15,3

    +15,0

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    2 616

    −24,7%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    2 523

    −24,9%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    15 września 2026 Admirała Steyera 18, Hel Lokal 64 900 000 zł 16 813 zł/m² ? 53,5 m² ? 1/1 ? 2 5
    10 września 2026 Kaszubska 12, Hel Lokal 1 290 000 zł 7 985 zł/m² ? 36,3 m² ? 1/1 ? 2 2
    2 września 2026 Admirała Steyera 18, Hel Lokal 77 650 000 zł 15 183 zł/m² ? 42,8 m² ? 1/1 ? 2 5
    24 sierpnia 2026 Leśna 8A, Hel Lokal 32 490 000 zł 11 675 zł/m² ? 42,0 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    23 lipca 2026 Bałtycka 3D, Hel Lokal 30 455 000 zł 13 000 zł/m² ? 35,0 m² ? 1/1 ? 3 2
    20 lipca 2026 Stefana Żeromskiego 3, Hel Lokal 52 1 800 000 zł 32 841 zł/m² ? 54,8 m² ? 1/1 ? 1 4
    17 lipca 2026 Bursztynowa 24, Hel Lokal 2 890 000 zł 18 860 zł/m² ? 47,2 m² ? 1/1 ? 2 1
    14 lipca 2026 Wydmowa 27, Hel Lokal 3 707 046 zł 16 348 zł/m² ? 43,3 m² ? 1/1 ? 2 1
    14 lipca 2026 Stefana Żeromskiego 3, Hel Lokal 51 1 180 000 zł 30 618 zł/m² ? 38,5 m² ? 1/1 ? 1 4
    30 czerwca 2026 Bursztynowa 24, Hel Lokal 1 1 000 000 zł 18 580 zł/m² ? 53,8 m² ? 1/1 ? 2 1

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Hel

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Hel?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Hel wynosi 13 435 zł/m² na podstawie 55 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Hel?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 43,1 m² kosztowało w tym okresie medianowo 500 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Hel?

    Mediana ceny wynosi 16 877 zł/m² na rynku pierwotnym i 12 834 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.

    Czy ceny mieszkań w gminie Hel rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Hel wzrosły o 13,8% rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 13 435 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 12 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Import: 12 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych