Miasto · Ceny transakcyjne
Wyry
Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.
Od 15 czerwca 2025 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 18 z 38 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego mediana ceny za metr kwadratowy budynków opiera się na małej próbie.
Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?
5 460zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
1 007 731zł
Mediana powierzchni użytkowej ?
112,7m²
Liczba transakcji ?
37
- 15 czerwca 2025 – 15 czerwca 2026 · 37 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
38
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 18 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
877 500zł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
816m²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
2kondygnacje
W 17 z 22 sprzedaży z budynkiem mieszkalnym, dla których znamy liczbę kondygnacji.
Opis obszaru
Cena transakcyjnaWyry - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 2 183 transakcje.
Budynki: 37 transakcji w statystykach cen za metr kwadratowy. Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej wynosi 5 460 zł/m². Od 15 czerwca 2025 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 18 z 38 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego mediana ceny za metr kwadratowy budynków opiera się na małej próbie. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 877 500 zł, a mediana powierzchni działek 816 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 43 | 231 zł/m² | 227 000 zł | 924,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 6 | brak danych | brak danych | 642,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 37 | 5 460 zł/m² | 1 007 731 zł | 112,7 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Wyry; część danych: powiat mikołowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 135 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 891 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 68,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 72 008 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 319 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat mikołowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 47
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +17,8%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +100 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie mikołowskim w 2025 roku: 8 319 zł miesięcznie. To 88,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 127,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 135 000 zł — z 47 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Wyry mieszkało 9 235 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 17,8%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 100 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 18,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,6%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie mikołowskim 16,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie mikołowskim w 2025 roku: 3,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 5,9% do 3,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 523 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 166,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 7,5 do 6,7.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 319 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 523 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
88,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
3,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,1%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
9 235osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 584osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 651osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 662osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 468osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 054osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 627osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 424osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+100 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
10,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
10,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,7
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
178
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
78
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
16,6
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
6,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
9 051
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
7 368
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Sprzedaż budynku, 9 czerwca 2026, 90 m²
Motyla 1AA, Gostyń
770 000 złCena za metr kwadratowy: 8 556 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 90 m²
Sprzedaż budynku, 29 kwietnia 2026, 125,96 m²
Zwycięstwa 4C, Wyry
1 200 000 złCena za metr kwadratowy: 9 527 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 125,96 m²
Sprzedaż budynku, 2 kwietnia 2026, 143,72 m²
Rybnicka 160B, Gostyń
999 000 złCena za metr kwadratowy: 6 951 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 143,72 m²
Sprzedaż budynku, 3 marca 2026, 193,73 m²
Jaśminowa 11, Wyry
103 720 250 złCena za metr kwadratowy: 535 386 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 193,73 m²
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
- poza medianami cen
Sprzedaż budynku, 2 marca 2026, 192,04 m²
Jaśminowa 3, Wyry
1 026 612 złCena za metr kwadratowy: 5 346 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 192,04 m²
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 20 lutego 2026, 126,48 m²
Kasztanowa 5, Gostyń
740 000 złCena za metr kwadratowy: 5 851 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 126,48 m²
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 16 lutego 2026, 187 m²
Jaśminowa 9, Wyry
1 000 000 złCena za metr kwadratowy: 5 348 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 187 m²
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 7 stycznia 2026, 189,68 m²
Akacjowa 37, Gostyń
1 550 000 złCena za metr kwadratowy: 8 172 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 189,68 m²
Sprzedaż budynku, 17 grudnia 2025, 968,22 m²
Pszczyńska 167C, Wyry
4 674 000 złCena za metr kwadratowy: 4 827 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 968,22 m²
Sprzedaż budynku, 10 grudnia 2025, 187,93 m²
Jaśminowa 5, Wyry
1 057 119 złCena za metr kwadratowy: 5 625 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 187,93 m²
- rynek pierwotny
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych