Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Wieleń - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 840zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
132 000zł
Mediana powierzchni ?
58,1m²
Liczba transakcji ?
49
- 17 czerwca 2024 – 17 czerwca 2026 · 49 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 7 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaWieleń - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 196 transakcji.
Mieszkania: 49 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 840 zł/m², a mediana powierzchni 58,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 49 | 2 840 zł/m² | 132 000 zł | 58,1 m² |
| Garaże Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 9 | 87 zł/m² | 140 000 zł | 2 185,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 11 | 3 561 zł/m² | 195 840 zł | 46,8 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 pokoje | 14 | 2 698 zł/m² | 90 000 zł | Niska próba |
| 3 pokoje | 20 | 3 367 zł/m² | 147 500 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 8 | 3 649 zł/m² | 250 000 zł | Niska próba |
| 5 pokoi | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 49 | 2 840 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Miasto Wieleń | 45 | 2 730 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 11 | 3 557 zł/m² | +68,7% | Niska próba |
| 2025 | 26 | 2 108 zł/m² | −21,0% | Niska próba |
| 2024 | 19 | 2 667 zł/m² | +25,9% | Niska próba |
| 2023 | 14 | 2 118 zł/m² | −37,8% | Niska próba |
| 2022 | 18 | 3 404 zł/m² | +429,4% | Niska próba |
| 2021 | 18 | 643 zł/m² | −37,9% | Niska próba |
| 2020 | 9 | 1 035 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat czarnkowsko-trzcianecki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 100 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 234 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 54,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 251 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 104 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat czarnkowsko-trzcianecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 120
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −8,8%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −23 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim w 2025 roku: 8 104 zł miesięcznie. To 86,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 131,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 100 000 zł — z 115 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkały 5 473 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 8,8%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 23 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim 13,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim w 2025 roku: 6,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,3% do 6,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,7 do 0,5.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 104 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,5%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,2%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
5 473osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 727osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 746osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
730osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
855osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 108osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 529osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 251osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−23 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−4,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−4,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
39
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
62
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
5 466
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
4 784
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17 czerwca 2026 | FRYDERYKA CHOPINA 1, Wieleń Lokal 5 | 16 800 zł | 261 zł/m² ? | 64,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 3 czerwca 2026 | BŁONIE 9, Wieleń Lokal 1 | 128 000 zł | 3 422 zł/m² ? | 37,4 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 26 maja 2026 | JANA PAWŁA II 32, Wieleń Lokal 401 Udziały wymagają uwagi ? | 315 000 zł | 4 387 zł/m² ? | 71,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 14 maja 2026 | SZKOLNA 3A, Wieleń Lokal 3 | 80 000 zł | 4 545 zł/m² ? | 17,6 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 31 marca 2026 | PL. ZWYCIĘSTWA 10, Wieleń Lokal 110 | 160 000 zł | 4 692 zł/m² ? | 34,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 30 marca 2026 | KOŚCIUSZKI 73, Wieleń Lokal 10 | 13 350 zł | 327 zł/m² ? | 40,8 m² ? | 1/1 ? | 1 | 1 |
| 23 marca 2026 | KOŚCIUSZKI 23, Wieleń Lokal 2 | 232 000 zł | 3 531 zł/m² ? | 65,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 17 marca 2026 | DWORCOWA 9, Wieleń Lokal 29 | 120 000 zł | 3 557 zł/m² ? | 33,7 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 5 marca 2026 | JANA PAWŁA II 5, Wieleń Lokal 12 Udziały wymagają uwagi ? | 259 000 zł | 4 971 zł/m² ? | 52,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 23 lutego 2026 | AL. ZAMKOWA 15, Wieleń Lokal 2 | 290 000 zł | 5 588 zł/m² ? | 51,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Wieleń - miasto
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Wieleń - miasto?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Wieleń - miasto wynosi 2 840 zł/m² na podstawie 49 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Wieleń - miasto?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 58,1 m² kosztowało w tym okresie medianowo 132 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Wieleń - miasto rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Wieleń - miasto wzrosły o 4,5% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 840 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 7 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 7 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych