Budynki · Ceny transakcyjne
Kępno - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Od 24 września 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 18 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków.
Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni użytkowej ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
0
- 24 września 2024 – 24 września 2026 · 0 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
18
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
500 000zł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
779m²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
2kondygnacje
W 10 z 17 sprzedaży z budynkiem mieszkalnym, dla których znamy liczbę kondygnacji.
Opis obszaru
Cena transakcyjnaKępno - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 691 transakcji.
Budynki: 0 transakcji w statystykach cen za metr kwadratowy. Od 24 września 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 18 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 500 000 zł, a mediana powierzchni działek 779 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 65 | 6 772 zł/m² | 390 000 zł | 58,1 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 44 | 101 zł/m² | 121 000 zł | 1 091,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 72 | 22 zł/m² | 80 000 zł | 3 350,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat kępiński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 230 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 827 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 51,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 59 056 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 6 735 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kępiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 272
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +4,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +19 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kępińskim w 2025 roku: 6 735 zł miesięcznie. To 71,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 162,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 230 000 zł — z 268 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 10 638 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 4,4%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 19 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,7%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kępińskim 25,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie kępińskim w 2025 roku: 1,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 2,6% do 1,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 8,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,2 do 8,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
6 735 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
71,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
1,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
1,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
10 638osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
5 313osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
5 325osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 768osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 792osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 476osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 831osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 771osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+19 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
1,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
2,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
131
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
112
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
25,5
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
8,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
9 925
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
7 371
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11 marca 2024 |
14F, KLINY
Budynki
|
300 000 zł | 3 275 zł/m² ? | 91,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 29 grudnia 2023 |
1l, MIANOWICE
Budynki
|
1 168 500 zł | 1 706 zł/m² ? | 685,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 27 grudnia 2022 |
145C, OSINY
Budynki
|
345 600 zł | 4 608 zł/m² ? | 75,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 30 listopada 2022 |
112cf, Krążkowy
Budynki
|
380 000 zł | 10 857 zł/m² ? | 35,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 15 listopada 2022 |
2a, Rzetnia
Budynki
|
675 000 zł | 2 557 zł/m² ? | 264,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 27 czerwca 2022 |
14E, KLINY
Budynki
|
300 000 zł | 3 275 zł/m² ? | 91,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 21 czerwca 2022 |
103A, OSINY
Budynki
|
385 000 zł | 5 072 zł/m² ? | 75,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 9 maja 2022 |
103B, OSINY
Budynki
|
375 000 zł | 4 941 zł/m² ? | 75,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 29 kwietnia 2022 |
Mianowice
Budynki
|
600 000 zł | 4 000 zł/m² ? | 150,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 15 listopada 2021 |
1c, MIKORZYN-OSIEDLE
Budynki
|
440 000 zł | 3 636 zł/m² ? | 121,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Budynki” w jednostce ewidencyjnej Kępno - obszar wiejski
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych