Jednostka ewidencyjna

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Rychwał - miasto

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: jednostka ewidencyjna Rychwał - miasto 301007_4 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

5 190 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

250 000 zł

Mediana metrażu

48,2 m²

Liczba transakcji

1

Ostatnie 24 miesięcy · 1 akt notarialny

Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026 · import: 20 sierpnia 2026

Opis obszaru

Rychwał - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 31 transakcji.

Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za m² wynosi 5 190 zł/m², a mediana metrażu 48,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 17 1 456 zł/m² 81 816 zł 48,2 m²
Działki budowlane 6 56 zł/m² 83 000 zł 1 193,0 m²
Działki rolne 1 25 000 zł 1 696,5 m²
Działki pozostałe 3 28 zł/m² 225 000 zł 5 224,5 m²
Budynki 4 2 669 zł/m² 305 000 zł 128,2 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%.

Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m² Mediana ceny całkowitej Wiarygodność próby
4 pokoje 1 5 190 zł/m² 250 000 zł Niska próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%.

Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m²
Rynek wtórny 1 5 190 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m² Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2017 12 1 437 zł/m² Niska próba

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat koniński

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie konińskim w 2025 r.: 7 180 zł miesięcznie. To 76,5% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 116,3%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 81 816 zł — z 17 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 2 347 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 1,2%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 6 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,4%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie konińskim 9,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 19,7 do 9,0.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie konińskim w 2025 r.: 9,6%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 15,0% do 9,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 3,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 3,1 do 3,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
1,3 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
81 816 zł
Mediana ceny za m²
1 456 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
48,2 m²
Szacunkowy dochód netto
5 224 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
7 180 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat koniński
Liczba mieszkań w próbie
17
Cena całego mieszkania 81 816 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 62 691 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 86 154 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -1,2%
Saldo migracji 2025 -6 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie konińskim

?
7 180 zł+116,3%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
76,5%-3,5
Stopa bezrobocia?
9,6%-5,4
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
5,0%

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
2 347 -1,2%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
1 178+0,4%
Kobiety?
1 169-2,7%
Wiek
0-14 lat?
374-2,1%
15-29 lat?
397-15,9%
30-44 lata?
492-14,1%
45-64 lata?
623-3,0%
65+?
461+50,7%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy ubyło 6 osób przez migracje w 2025 r.

?
-6 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-2,6
Migracje wewnętrzne na 1000?
-3,8-4,6
Migracje zagraniczne na 1000?
1,3
Zameldowania?
17
Wymeldowania?
23

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie konińskim

?
9,0-10,7
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
3,6+0,5
Wodociąg?
2 180+0,9%
Kanalizacja?
2 024+1,4%

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
30.06.2025 Konińska 46b, Rychwał Lokal 9_LOK 250 000 zł 5 190 zł/m² ? 48,2 m² ? 4 3
15.01.2023 Konińska 46b, Rychwał Lokal 11_LOK 120 000 zł 1 929 zł/m² ? 62,2 m² ? 4
20.09.2022 Konińska 46b, Rychwał Lokal 9_LOK 175 000 zł 3 633 zł/m² ? 48,2 m² ? 4
15.05.2019 Konińska 46b, Rychwał Lokal 3_LOK 100 000 zł 2 076 zł/m² ? 48,2 m² ? 4
08.03.2018 Plac Wolności 7, Rychwał Lokal 2_LOK 29 000 zł 563 zł/m² ? 51,5 m² ? 3 1
18.09.2017 Konińska 46b, Rychwał Lokal 6_LOK 79 474 zł 1 370 zł/m² ? 58,0 m² ? 5 1
18.09.2017 Konińska 46b, Rychwał Lokal 11_LOK 88 181 zł 1 422 zł/m² ? 62,0 m² ? 4 3
18.09.2017 Konińska 46b, Rychwał Lokal 5_LOK 84 215 zł 1 452 zł/m² ? 58,0 m² ? 5 2
18.09.2017 Konińska 46b, Rychwał Lokal 12_LOK 68 180 zł 1 420 zł/m² ? 48,0 m² ? 4 1
18.09.2017 Konińska 46b, Rychwał Lokal 8_LOK 71 982 zł 1 500 zł/m² ? 48,0 m² ? 4 2

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie konińskim

Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Rychwał - miasto wynosi 5 190 zł/m² na podstawie 1 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.