Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Mieścisko - miasto

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

302804_4

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

3

  • 10 marca 2024 – 10 marca 2026 · 3 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: marzec 2026 · import 23 sierpnia 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Mieścisko - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 72 transakcje.

Mieszkania: 3 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 3 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane Niska próba 14 65 zł/m² 71 610 zł 1 039,0 m²
Działki rolne Niska próba 16 64 zł/m² 212 372 zł 3 042,0 m²
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Budynki Niska próba 19 3 936 zł/m² 317 500 zł 80,0 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
3 pokoje 3 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 3 brak danych za mała próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat wągrowiecki Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    3,5rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    238 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 676 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    51,9 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 391 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    7 754 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat wągrowiecki
    Liczba mieszkań w próbie
    5

    Tempo zmian okolicy ?

    stabilna

    Zmiana liczby mieszkańców
    −0,3%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +1 osoba

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wągrowieckim w 2025 roku: 7 754 zł miesięcznie. To 82,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 131,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 238 000 zł — z 5 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 5 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 2 391 osób. Od 2024 roku liczba mieszkańców spadła o 0,3%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 1 osobę więcej, niż się wyprowadziło.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie wągrowieckim 20,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie wągrowieckim w 2025 roku: 6,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,6% do 6,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2024 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2024 roku wskaźnik spadł z 3,3 do 1,3.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 754 złmiesięcznie

    +131,7%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    82,7%

    +2,1

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,4%

    −4,2

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    2,3%

    −0,3

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    2 391osób

    −0,3%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    1 174osoby

    +0,3%49,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    1 217osób

    −0,9%50,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    343osoby

    −6,0%14,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    446osób

    +0,2%18,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    513osób

    −1,9%21,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    629osób

    +0,8%26,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    460osób

    +4,1%19,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +1 osoba

    −83,3%

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    0,4

    −2,1

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    0,4

    −2,1

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    25

    −7,4%

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    24

    +14,3%

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    20,8

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    1,3

    −2,0

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    2 331

    −0,3%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    2 061

    −0,2%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    19 grudnia 2024 JANOWIECKA 32, MIEŚCISKO Lokal 3 280 000 zł 5 617 zł/m² ? 49,9 m² ? 1/1 ? 3 2
    27 listopada 2024 POCZTOWA 26, MIEŚCISKO Lokal 3 Udziały wymagają uwagi ? 70 000 zł 1 285 zł/m² ? 54,5 m² ? 1/1 ? 3 1
    26 lipca 2024 POCZTOWA 30, MIEŚCISKO Lokal 9 Udziały wymagają uwagi ? 238 000 zł 4 676 zł/m² ? 50,9 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    12 lutego 2024 JANOWIECKA 34, MIEŚCISKO Lokal 3 320 000 zł 5 969 zł/m² ? 53,6 m² ? 1/1 ? 3 2
    22 grudnia 2023 POCZTOWA 28, MIEŚCISKO Lokal 28/5 57 090 zł 1 100 zł/m² ? 51,9 m² ? 1/1 ? 3 1

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Mieścisko - miasto

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Mieścisko - miasto?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Mieścisko - miasto wynosi brak danych/m² na podstawie 3 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Mieścisko - miasto?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Mieścisko - miasto rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Mieścisko - miasto nie można wiarygodnie porównać rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to marzec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 23 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: marzec 2026. Import: 23 sierpnia 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych