Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Karlino - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 19 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
1 967zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
62 000zł
Mediana powierzchni ?
52,3m²
Liczba transakcji ?
19
- 14 lipca 2024 – 14 lipca 2026 · 19 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · zmiana danych 18 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaKarlino - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 924 transakcje.
Mieszkania: 19 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 967 zł/m², a mediana powierzchni 52,3 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 19 | 1 967 zł/m² | 62 000 zł | 52,3 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 5 | 72 zł/m² | 262 000 zł | 1 620,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 49 | 10 zł/m² | 41 500 zł | 5 001,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 20 | 1 495 zł/m² | 190 000 zł | 104,2 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 8 | 1 844 zł/m² | 46 000 zł | Niska próba |
| 3 izby | 9 | 2 218 zł/m² | 100 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 1 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 18 | 2 011 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12 | 1 473 zł/m² | −43,3% | Niska próba |
| 2024 | 15 | 2 596 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2022 | 23 | 4 254 zł/m² | +182,8% | Niska próba |
| 2021 | 7 | 1 504 zł/m² | −1,7% | Niska próba |
| 2020 | 8 | 1 530 zł/m² | +108,7% | Niska próba |
| 2019 | 5 | 733 zł/m² | −38,9% | Niska próba |
| 2018 | 8 | 1 200 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat białogardzki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 79 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 752 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 50,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 341 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 237 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat białogardzki
- Liczba mieszkań w próbie
- 89
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −11,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −10 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie białogardzkim w 2025 roku: 8 237 zł miesięcznie. To 87,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 79 500 zł — z 89 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 2 965 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 11%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 10 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie białogardzkim 18,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie białogardzkim w 2025 roku: 17,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 25,5% do 17,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,8 do 1,0.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 237 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
17,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
9,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
2 965osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 514osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 451osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
469osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
463osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
697osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
779osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
557osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−10 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−3,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−1,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
42
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
52
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,1
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
2 743
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 424
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 lipca 2026, 45,94 m²
11b, Kozia Góra
30 000 złCena za metr kwadratowy: 653 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,94 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 grudnia 2025, 71,91 m²
14, Krukowo
60 000 złCena za metr kwadratowy: 834 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 71,91 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 listopada 2025, 53,2 m²
19, Mierzyn
62 000 złCena za metr kwadratowy: 1 165 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,2 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 października 2025, 56,18 m²
19, Karścino
100 000 złCena za metr kwadratowy: 1 780 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,18 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 października 2025, 26,15 m²
19, Mierzyn
58 000 złCena za metr kwadratowy: 2 218 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 26,15 m²
- udział 1/2
- 3 izby
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 października 2025, 10,15 m²
11, Syrkowice
30 000 złCena za metr kwadratowy: 2 956 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 10,15 m²
- udział 1/4
- 2 izby
- udziały wymagają uwagi
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 sierpnia 2025, 60,5 m²
2b, Wyganowo
280 000 złCena za metr kwadratowy: 4 628 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,5 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 lipca 2025, 41 m²
24, Kowańcz
13 029 złCena za metr kwadratowy: 318 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41 m²
- 3 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 lipca 2025, 63,34 m²
11b, Kozia Góra
57 645 złCena za metr kwadratowy: 910 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 63,34 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 marca 2025, 30,5 m²
23, Pobłocie Wielkie
60 000 złCena za metr kwadratowy: 1 967 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 30,5 m²
- 2 izby
- udziały wymagają uwagi
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Karlino - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Karlino - obszar wiejski wynosi 1 967 zł/m² na podstawie 19 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Karlino - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 52,3 m² kosztowało w tym okresie medianowo 62 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Karlino - obszar wiejski?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 2 011 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Karlino - obszar wiejski rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Karlino - obszar wiejski rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 1 967 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 18 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Zmiana danych: 18 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych