Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Tychowo - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 14 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 173zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
105 000zł
Mediana powierzchni ?
53,0m²
Liczba transakcji ?
14
- 16 lipca 2024 – 16 lipca 2026 · 14 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · zmiana danych 18 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaTychowo - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 022 transakcje.
Mieszkania: 14 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 173 zł/m², a mediana powierzchni 53,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 14 | 2 173 zł/m² | 105 000 zł | 53,0 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 57 | 4,79 zł/m² | 22 475 zł | 3 178,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 6 | 47 zł/m² | 5 400 zł | 118,0 m² |
| Budynki Niska próba | 33 | 3 072 zł/m² | 275 000 zł | 89,9 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 izby | 10 | 1 894 zł/m² | 42 500 zł | Niska próba |
| 4 izby | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 14 | 2 173 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 5 | 2 118 zł/m² | +8,7% | Niska próba |
| 2025 | 8 | 1 948 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2022 | 6 | 1 727 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat białogardzki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 79 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 669 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 64,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 341 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 237 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat białogardzki
- Liczba mieszkań w próbie
- 27
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −13,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −32 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie białogardzkim w 2025 roku: 8 237 zł miesięcznie. To 87,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 79 000 zł — z 27 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 27 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 3 801 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 13,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 32 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie białogardzkim 18,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie białogardzkim w 2025 roku: 17,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 25,5% do 17,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,5 do 0,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 237 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
17,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
14,8%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
3 801osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 959osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 842osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
552osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
661osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
778osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 058osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
752osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−32 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−8,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−9,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
1,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
50
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
82
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,1
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
3 615
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 227
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 czerwca 2026, 53,91 m²
8, Zaspy Wielkie
90 000 złCena za metr kwadratowy: 1 669 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,91 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 czerwca 2026, 43,7 m²
3A, Rudno
35 000 złCena za metr kwadratowy: 801 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 43,7 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 czerwca 2026, 8,5 m²
1, Stare Dębno
18 000 złCena za metr kwadratowy: 2 118 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 8,5 m²
- udział 5/32
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 lutego 2026, 52,6 m²
2, Krosinko
152 500 złCena za metr kwadratowy: 2 899 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,6 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 stycznia 2026, 52,6 m²
2, Krosinko
152 500 złCena za metr kwadratowy: 2 899 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,6 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 grudnia 2025, 71,94 m²
10, Czarnkowo
120 000 złCena za metr kwadratowy: 1 668 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 71,94 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 grudnia 2025, 107,72 m²
8, Słonino
240 000 złCena za metr kwadratowy: 2 228 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 107,72 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 grudnia 2025, 46,77 m²
5, Modrolas
20 300 złCena za metr kwadratowy: 434 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,77 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 września 2025, 3,31 m²
32, Bukówko
7 700 złCena za metr kwadratowy: 2 326 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 3,31 m²
- udział 1/16
- 3 izby
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 sierpnia 2025, 61,56 m²
39, Dobrowo
249 000 złCena za metr kwadratowy: 4 045 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,56 m²
- 4 izby
- piętro 3
- udziały wymagają uwagi
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Tychowo - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Tychowo - obszar wiejski wynosi 2 173 zł/m² na podstawie 14 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Tychowo - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 53,0 m² kosztowało w tym okresie medianowo 105 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Tychowo - obszar wiejski rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Tychowo - obszar wiejski rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 173 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 18 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Zmiana danych: 18 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych