Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Pełczyce - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 25 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 093zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
210 000zł
Mediana powierzchni ?
52,9m²
Liczba transakcji ?
25
- 29 czerwca 2024 – 29 czerwca 2026 · 25 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · zmiana danych 18 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaPełczyce - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 515 transakcji.
Mieszkania: 25 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 093 zł/m², a mediana powierzchni 52,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 25 | 4 093 zł/m² | 210 000 zł | 52,9 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 13 | 136 zł/m² | 37 100 zł | 597,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 26 | 60 zł/m² | 69 798 zł | 924,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 9 | 3 295 zł/m² | 200 000 zł | 42,2 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 izby | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 7 | 4 093 zł/m² | 210 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 8 | 4 678 zł/m² | 289 500 zł | Niska próba |
| 5 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 21 | 4 476 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 5 | 4 647 zł/m² | +13,5% | Niska próba |
| 2025 | 11 | 4 093 zł/m² | −15,4% | Niska próba |
| 2024 | 8 | 4 840 zł/m² | +31,5% | Niska próba |
| 2023 | 17 | 3 681 zł/m² | +17,9% | Niska próba |
| 2022 | 16 | 3 122 zł/m² | +20,7% | Niska próba |
| 2021 | 13 | 2 586 zł/m² | +23,2% | Niska próba |
| 2020 | 6 | 2 099 zł/m² | +9,9% | Niska próba |
| 2019 | 9 | 1 910 zł/m² | −8,8% | Niska próba |
| 2018 | 8 | 2 094 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2010 | 11 | 2 113 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat choszczeński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 120 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 586 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 50,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 980 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 948 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat choszczeński
- Liczba mieszkań w próbie
- 123
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −7,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +106 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie choszczeńskim w 2025 roku: 7 948 zł miesięcznie. To 84,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 134%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 120 000 zł — z 123 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 2 440 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 7,5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 106 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie choszczeńskim 18,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie choszczeńskim w 2025 roku: 16,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 23,4% do 16,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 27,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,1 do 27,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 948 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
84,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
16,9%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
8,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
2 440osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 204osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 236osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
364osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
388osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
574osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
635osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
479osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+106 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
43,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
42,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
1,7
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
132
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
26
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
27,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
2 436
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 314
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26 maja 2026 |
Ogrodowa 10, Pełczyce
Lokal
|
300 000 zł | 4 710 zł/m² ? | 63,7 m² | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 17 kwietnia 2026 |
Rakoniew 2, Pełczyce
Lokal
|
171 000 zł | 5 177 zł/m² ? | 33,0 m² | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 13 marca 2026 |
Rybacka 18, Pełczyce
Lokal
|
220 000 zł | 3 917 zł/m² ? | 56,2 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 6 lutego 2026 |
Ogrodowa 10, Pełczyce
Lokal
|
279 000 zł | 4 380 zł/m² ? | 63,7 m² | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 13 stycznia 2026 |
Ogrodowa 19, Pełczyce
Lokal
|
250 000 zł | 4 647 zł/m² ? | 53,8 m² | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 8 grudnia 2025 |
Rybacka 22, Pełczyce
Lokal
|
80 000 zł | 2 651 zł/m² ? | 30,2 m² | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 3 grudnia 2025 |
Boczna 4, Pełczyce
Lokal
|
365 000 zł | 6 534 zł/m² ? | 55,9 m² | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 17 października 2025 |
Ogrodowa 7, Pełczyce
Lokal
|
229 000 zł | 4 476 zł/m² ? | 51,2 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 22 sierpnia 2025 |
Rybacka 18, Pełczyce
Lokal
|
59 000 zł | 3 471 zł/m² ? | 17,0 m² | 1/1 ? | 1 | brak danych |
| 19 sierpnia 2025 |
Boczna 4, Pełczyce
Lokal
|
290 000 zł | 5 439 zł/m² ? | 53,3 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Pełczyce - miasto
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Pełczyce - miasto?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Pełczyce - miasto wynosi 4 093 zł/m² na podstawie 25 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Pełczyce - miasto?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 52,9 m² kosztowało w tym okresie medianowo 210 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Pełczyce - miasto rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Pełczyce - miasto rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 4 093 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 18 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Zmiana danych: 18 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych