Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Pełczyce - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 485zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
114 000zł
Mediana powierzchni ?
54,9m²
Liczba transakcji ?
35
- 9 lipca 2024 – 9 lipca 2026 · 35 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · zmiana danych 18 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaPełczyce - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 824 transakcje.
Mieszkania: 35 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 485 zł/m², a mediana powierzchni 54,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 35 | 2 485 zł/m² | 114 000 zł | 54,9 m² |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 9 | 21 zł/m² | 23 910 zł | 1 000,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 54 | 14 zł/m² | 79 000 zł | 3 096,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 9 | 2 909 zł/m² | 250 000 zł | 82,3 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 izby | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 13 | 2 016 zł/m² | 90 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 7 | 3 338 zł/m² | 223 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 7 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 28 | 2 825 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17 | 2 876 zł/m² | +9,4% | Niska próba |
| 2024 | 12 | 2 629 zł/m² | +31,7% | Niska próba |
| 2023 | 16 | 1 996 zł/m² | +22,9% | Niska próba |
| 2022 | 13 | 1 624 zł/m² | +10,2% | Niska próba |
| 2021 | 17 | 1 474 zł/m² | −14,2% | Niska próba |
| 2020 | 10 | 1 718 zł/m² | +29,2% | Niska próba |
| 2019 | 11 | 1 330 zł/m² | +32,5% | Niska próba |
| 2018 | 5 | 1 004 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2011 | 5 | 1 245 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat choszczeński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
0,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 65 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 440 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 49,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 980 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 948 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat choszczeński
- Liczba mieszkań w próbie
- 150
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −13,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −117 osób
Co mówią dane o okolicy
Kilka wskaźników wypada tu słabo. Sprawdź je na miejscu, zanim złożysz ofertę — cena powinna to uwzględniać.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie choszczeńskim w 2025 roku: 7 948 zł miesięcznie. To 84,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 134%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 65 000 zł — z 149 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 4 613 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 13,1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 117 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,0%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie choszczeńskim 18,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie choszczeńskim w 2025 roku: 16,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 23,4% do 16,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 0,7 do 0,4.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 948 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
84,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
16,9%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
9,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
4 613osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 373osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 240osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
630osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
843osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
951osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 295osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
894osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−117 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−25,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−24,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
41
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
158
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 293
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
4 247
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17 czerwca 2026 |
24, Nadarzyn
Lokal
|
62 000 zł | 3 584 zł/m² ? | 17,3 m² | 1/1 ? | 1 | 1 |
| 14 maja 2026 |
9, Bukwica
Lokal
|
45 000 zł | 1 166 zł/m² ? | 38,6 m² | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 28 kwietnia 2026 |
26, Płotno
Lokal
Cena za metr kwadratowy bardzo odbiega od cen podobnych nieruchomości w powiecie, dlatego nie wchodzi do median.
|
41 000 zł | 627 zł/m² ? | 65,4 m² | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 16 lutego 2026 |
12, Jarosławsko
Lokal
|
220 000 zł | 4 007 zł/m² ? | 54,9 m² | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 18 listopada 2025 |
15C, Lubiana
Lokal
|
260 000 zł | 2 876 zł/m² ? | 90,4 m² | 1/1 ? | 5 | brak danych |
| 6 listopada 2025 |
18A, Płotno
Lokal
|
200 000 zł | 2 994 zł/m² ? | 66,8 m² | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 28 października 2025 |
8, Wierzchno
Lokal
|
290 000 zł | 4 056 zł/m² ? | 71,5 m² | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 23 października 2025 |
41, Jarosławsko
Lokal
|
330 000 zł | 3 943 zł/m² ? | 83,7 m² | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 26 września 2025 | 235 000 zł | 4 845 zł/m² ? | 48,5 m² | 1/1 ? | 3 | 2 | |
| 18 września 2025 |
11, Płotno
Lokal
|
118 000 zł | 3 181 zł/m² ? | 37,1 m² | 1/1 ? | 3 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Pełczyce - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Pełczyce - obszar wiejski wynosi 2 485 zł/m² na podstawie 35 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Pełczyce - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 54,9 m² kosztowało w tym okresie medianowo 114 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Pełczyce - obszar wiejski rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Pełczyce - obszar wiejski rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 485 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 18 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Zmiana danych: 18 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych