Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Lipiany - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 9 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
1 965zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
125 000zł
Mediana powierzchni ?
56,4m²
Liczba transakcji ?
9
- 4 września 2024 – 4 września 2026 · 9 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaLipiany - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 566 transakcji.
Mieszkania: 9 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 965 zł/m², a mediana powierzchni 56,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 9 | 1 965 zł/m² | 125 000 zł | 56,4 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 28 | 6,30 zł/m² | 70 000 zł | 4 900,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 izby | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 izb | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 9 | 1 965 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 9 | 1 515 zł/m² | −33,1% | Niska próba |
| 2023 | 5 | 2 264 zł/m² | −10,3% | Niska próba |
| 2022 | 8 | 2 525 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2018 | 5 | 1 469 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2016 | 5 | 1 303 zł/m² | +22,6% | Niska próba |
| 2015 | 7 | 1 063 zł/m² | +12,7% | Niska próba |
| 2014 | 6 | 943 zł/m² | −10,4% | Niska próba |
| 2013 | 6 | 1 053 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2011 | 5 | 1 178 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat pyrzycki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
0,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 60 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 103 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 849 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 177 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat pyrzycki
- Liczba mieszkań w próbie
- 123
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −20,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −10 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pyrzyckim w 2025 roku: 8 177 zł miesięcznie. To 87,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 156,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 60 000 zł — z 118 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkały 1 583 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 20,3%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 10 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pyrzyckim 14,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 861 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie pyrzyckim w 2025 roku: 11,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 20,4% do 11,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,0 do 3,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 177 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
11,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
9,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
1 583osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
834osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
749osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
210osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
257osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
329osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
433osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
354osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−10 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−6,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−6,9
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
18
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
28
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
14,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
1 457
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
663
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 lipca 2026, 67,9 m²
34B, Skrzynka
162 000 złCena za metr kwadratowy: 2 386 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 67,9 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 marca 2026, 48,34 m²
43B, Batowo
95 000 złCena za metr kwadratowy: 1 965 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,34 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 marca 2026, 56,43 m²
44B, Batowo
93 000 złCena za metr kwadratowy: 1 648 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,43 m²
- 5 izb
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 grudnia 2025, 56,43 m²
44C, Batowo
145 000 złCena za metr kwadratowy: 2 570 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,43 m²
- 5 izb
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 listopada 2025, 56,43 m²
45A, Batowo
134 000 złCena za metr kwadratowy: 2 375 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,43 m²
- 5 izb
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 września 2025, 56,43 m²
43B, Batowo
160 000 złCena za metr kwadratowy: 2 835 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,43 m²
- 5 izb
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 maja 2025, 67,9 m²
34a, Skrzynka
125 000 złCena za metr kwadratowy: 1 841 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 67,9 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 grudnia 2024, 48,34 m²
43d, Batowo
50 000 złCena za metr kwadratowy: 1 034 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,34 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 listopada 2024, 49,5 m²
8, Wołczyn
75 000 złCena za metr kwadratowy: 1 515 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,5 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 sierpnia 2024, 44,8 m²
16, Krasne
40 000 złCena za metr kwadratowy: 893 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,8 m²
- 3 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Lipiany - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Lipiany - obszar wiejski wynosi 1 965 zł/m² na podstawie 9 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Lipiany - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 56,4 m² kosztowało w tym okresie medianowo 125 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Lipiany - obszar wiejski rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Lipiany - obszar wiejski rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 1 965 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych