Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Kobylanka - gmina wiejska
Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 11 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
7 086zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
484 000zł
Mediana powierzchni ?
81,2m²
Liczba transakcji ?
11
- 2 czerwca 2024 – 2 czerwca 2026 · 11 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 26 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaKobylanka - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 635 transakcji.
Mieszkania: 11 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 7 086 zł/m², a mediana powierzchni 81,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 11 | 7 086 zł/m² | 484 000 zł | 81,2 m² |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 144 | 189 zł/m² | 268 920 zł | 948,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 124 | 77 zł/m² | 7 855 980 zł | 634,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 5 | brak danych | brak danych | 305,5 m² |
| Budynki Niska próba | 76 | 9 354 zł/m² | 650 000 zł | 73,5 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 pokoje | 5 | 7 036 zł/m² | 419 500 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 pokoi | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 6 pokoi | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 8 | 7 061 zł/m² | Niska próba |
| Rynek wtórny | 3 | brak danych | za mała próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6 | 7 110 zł/m² | +23,7% | Niska próba |
| 2024 | 6 | 5 747 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2020 | 6 | 3 756 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Kobylanka; część danych: powiat stargardzki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 172 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 051 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 63,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 410 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 879 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat stargardzki
- Liczba mieszkań w próbie
- 42
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +33,7%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +197 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie stargardzkim w 2025 roku: 7 879 zł miesięcznie. To 84,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 123,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 172 000 zł — z 41 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Kobylanka mieszkało 6 939 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 33,7%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 197 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,4%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie stargardzkim 17,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie stargardzkim w 2025 roku: 8,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,4% do 8,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 11 179 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 157,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 5,3 do 5,0.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 879 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
11 179 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
84,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,0%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 939osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 421osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 518osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 138osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 008osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 564osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 038osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 191osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+197 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
28,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
28,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
256
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
59
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
17,0
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
5,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 937
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
4 430
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13 maja 2026 | Wczasowa 12, Zieleniewo Lokal 6 Udziały wymagają uwagi ? | 464 000 zł | 7 244 zł/m² ? | 64,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 29 grudnia 2025 | Wczasowa 12, Zieleniewo Lokal 4 Udziały wymagają uwagi ? | 484 000 zł | 7 183 zł/m² ? | 67,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 13 listopada 2025 | Wczasowa 12, Zieleniewo Lokal 5 Udziały wymagają uwagi ? | 419 500 zł | 7 036 zł/m² ? | 59,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 28 października 2025 | Wczasowa 12, Zieleniewo Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 400 000 zł | 6 281 zł/m² ? | 63,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 23 października 2025 | Wczasowa 12, Zieleniewo Lokal 3 Udziały wymagają uwagi ? | 419 000 zł | 6 585 zł/m² ? | 63,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 22 września 2025 | Wczasowa 6, Zieleniewo Lokal A | 1 120 000 zł | 9 755 zł/m² ? | 114,8 m² ? | 1/1 ? | 6 | 1 |
| 1 sierpnia 2025 | Osiedle Makowe 36, Kobylanka Lokal A Udziały wymagają uwagi ? | 1 030 000 zł | 7 599 zł/m² ? | 135,5 m² ? | 1/1 ? | 6 | 1 |
| 2 grudnia 2024 | Osiedle Zielone 38, Kobylanka Lokal B | 650 000 zł | 5 103 zł/m² ? | 127,4 m² ? | 1/1 ? | 6 | 1 |
| 9 października 2024 | Wędkarska 7, Zieleniewo Lokal 1 | 575 000 zł | 7 086 zł/m² ? | 81,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 9 października 2024 | Wędkarska 7, Zieleniewo Lokal 2 | 575 000 zł | 7 086 zł/m² ? | 81,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Kobylanka - gmina wiejska?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Kobylanka - gmina wiejska wynosi 7 086 zł/m² na podstawie 11 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Kobylanka - gmina wiejska?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 81,2 m² kosztowało w tym okresie medianowo 484 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Kobylanka - gmina wiejska?
Mediana ceny wynosi 7 061 zł/m² na rynku pierwotnym i brak danych/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Kobylanka - gmina wiejska rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Kobylanka - gmina wiejska nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 7 086 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 26 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 26 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych