Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Połczyn-Zdrój - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 100zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
120 000zł
Mediana powierzchni ?
60,7m²
Liczba transakcji ?
47
- 16 stycznia 2024 – 16 stycznia 2026 · 47 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · zmiana danych 19 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaPołczyn-Zdrój - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 224 transakcje.
Mieszkania: 47 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 100 zł/m², a mediana powierzchni 60,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 47 | 2 100 zł/m² | 120 000 zł | 60,7 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 18 | 23 zł/m² | 36 790 zł | 2 014,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 75 | 6,94 zł/m² | 41 250 zł | 3 683,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 7 | 1 667 zł/m² | 255 000 zł | 144,4 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 7 | 1 633 zł/m² | 68 000 zł | Niska próba |
| 3 izby | 19 | 2 012 zł/m² | 110 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 9 | 2 279 zł/m² | 150 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 5 | 3 065 zł/m² | 220 000 zł | Niska próba |
| 8 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 1 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 42 | 2 056 zł/m² | Wiarygodna |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16 | 1 991 zł/m² | −8,3% | Niska próba |
| 2024 | 26 | 2 172 zł/m² | +46,0% | Niska próba |
| 2023 | 17 | 1 488 zł/m² | −20,0% | Niska próba |
| 2022 | 19 | 1 861 zł/m² | +13,3% | Niska próba |
| 2021 | 10 | 1 642 zł/m² | +18,9% | Niska próba |
| 2020 | 14 | 1 381 zł/m² | +14,2% | Niska próba |
| 2019 | 13 | 1 209 zł/m² | −0,7% | Niska próba |
| 2018 | 13 | 1 218 zł/m² | −17,4% | Niska próba |
| 2017 | 14 | 1 475 zł/m² | +14,1% | Niska próba |
| 2016 | 16 | 1 293 zł/m² | +41,6% | Niska próba |
| 2015 | 12 | 913 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat świdwiński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 75 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 376 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 54,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 195 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 730 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat świdwiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 220
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −12,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −9 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie świdwińskim w 2025 roku: 7 730 zł miesięcznie. To 82,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 144,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 75 000 zł — z 205 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 6 370 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 12,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 9 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,0%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie świdwińskim 15,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 865 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie świdwińskim w 2025 roku: 15,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 21,7% do 15,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,2 do 1,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 730 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,5%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
15,1%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
8,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 370osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 213osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 157osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
831osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 009osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 315osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 817osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 398osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−9 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−1,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−1,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
82
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
91
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
15,6
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
5 912
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
6 363
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16 stycznia 2026 |
4, Żołędno
Lokal
Cena za metr kwadratowy bardzo odbiega od cen podobnych nieruchomości w powiecie, dlatego nie wchodzi do median.
|
100 000 zł | 1 471 zł/m² ? | 68,0 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 9 stycznia 2026 |
11, Borkowo
Lokal
|
160 000 zł | 2 502 zł/m² ? | 63,9 m² | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 4 grudnia 2025 |
1, Dziwogóra
Lokal
|
107 500 zł | 1 430 zł/m² ? | 75,2 m² | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 14 listopada 2025 |
33A, Redło
Lokal
|
140 000 zł | 2 326 zł/m² ? | 60,2 m² | 1/1 ? | 8 | 4 |
| 27 października 2025 | 68 000 zł | 1 633 zł/m² ? | 41,7 m² | 1/1 ? | 2 | 1 | |
| 13 października 2025 |
9, Popielewko
Lokal
|
190 000 zł | 3 035 zł/m² ? | 62,6 m² | 1/1 ? | brak danych | 3 |
| 29 września 2025 |
11, Ostre Bardo
Lokal
|
105 000 zł | 1 560 zł/m² ? | 67,3 m² | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 13 sierpnia 2025 |
14, Łęgi
Lokal
|
65 000 zł | 1 206 zł/m² ? | 53,9 m² | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 11 sierpnia 2025 |
14, Nowe Ludzicko
Lokal
|
112 000 zł | 2 100 zł/m² ? | 53,3 m² | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 8 sierpnia 2025 |
12, Kłokowo
Lokal
|
150 000 zł | 2 279 zł/m² ? | 65,8 m² | 1/1 ? | 4 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Połczyn-Zdrój - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Połczyn-Zdrój - obszar wiejski wynosi 2 100 zł/m² na podstawie 47 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Połczyn-Zdrój - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 60,7 m² kosztowało w tym okresie medianowo 120 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Połczyn-Zdrój - obszar wiejski?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 2 056 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Połczyn-Zdrój - obszar wiejski rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Połczyn-Zdrój - obszar wiejski rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 100 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to styczeń 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 19 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Zmiana danych: 19 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych