Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne
Obręb ewidencyjny STADION, Pieszyce - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 6 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 837zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
705 000zł
Mediana powierzchni ?
98,3m²
Liczba transakcji ?
6
- 28 kwietnia 2024 – 28 kwietnia 2026 · 6 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaSTADION to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 61 transakcji.
Budynki: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 837 zł/m², a mediana powierzchni 98,3 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 6 | 6 837 zł/m² | 705 000 zł | 98,3 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat dzierżoniowski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 337 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 501 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 65,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 881 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 059 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat dzierżoniowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 6
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −7,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +4 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie dzierżoniowskim w 2025 roku: 8 059 zł miesięcznie. To 86,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 337 000 zł — z 6 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 6 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 6 710 osób. Od 2016 roku liczba mieszkańców spadła o 7,2%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 4 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie dzierżoniowskim 23,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie dzierżoniowskim w 2025 roku: 7,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,9% do 7,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2016 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2016 roku wskaźnik wzrósł z 0,8 do 3,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 059 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,5%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 710osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 179osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 531osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
880osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
977osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 358osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 923osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 572osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+4 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
64
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
60
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
23,8
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 013
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 425
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 8 kwietnia 2026 | Ziemomysła 5E, Pieszyce Budynek 186 | 441 200 zł | 4 490 zł/m² ? | 98,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 8 kwietnia 2026 | Ziemomysła 5D, Pieszyce Budynek 185 | 441 200 zł | 4 486 zł/m² ? | 98,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 24 września 2025 | Bolesława Chrobrego 20, Pieszyce Budynek 91 | 760 000 zł | 7 920 zł/m² ? | 96,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 8 października 2024 | Bolesława Chrobrego 28, Pieszyce Budynek 1 | 1 360 000 zł | 9 515 zł/m² ? | 142,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 4 października 2024 | Mieszka I 14, Pieszyce Budynek 113 | 650 000 zł | 5 754 zł/m² ? | 113,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 3 września 2024 | Henryka Brodatego 4, Pieszyce Budynek 24 | 800 000 zł | 9 718 zł/m² ? | 82,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 16 lutego 2024 | Bolka Świdnickiego 2, Pieszyce Budynek 1 | 1 050 000 zł | 7 996 zł/m² ? | 131,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 16 lutego 2024 | Bolka Świdnickiego 2, Pieszyce Budynek 2 | 1 050 000 zł | 15 056 zł/m² ? | 69,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 29 października 2021 | Piastowska 3, Pieszyce Budynek 1 | 450 000 zł | 6 386 zł/m² ? | 70,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 12 kwietnia 2021 | Władysława Łokietka 9, Pieszyce Budynek 1 | 265 000 zł | 3 215 zł/m² ? | 82,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Budynki” w obrębie ewidencyjnym STADION
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych