Obręb ewidencyjny · dzierżoniowski · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb TUSZYN, dzierżoniowski
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym TUSZYN (Tuszyn, ulica Sportowa), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 2 września 2024 – 2 września 2026 · 1 akt notarialny
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · import 10 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaTUSZYN to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 108 transakcji.
Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 5 | brak danych | brak danych | 1 414,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 5 | brak danych | brak danych | 4 809,0 m² |
| Budynki Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Dzierżoniów; część danych: powiat dzierżoniowski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
0,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 42 140 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 890 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 44,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 881 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 059 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat dzierżoniowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 17
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −2,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −37 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie dzierżoniowskim w 2025 roku: 8 059 zł miesięcznie. To 86,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 42 140 zł — z 17 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 17 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Dzierżoniów mieszkało 9 010 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 2,6%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 37 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie dzierżoniowskim 23,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie dzierżoniowskim w 2025 roku: 7,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,9% do 7,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 533 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 124,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,9 do 4,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 059 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 533 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,5%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,8%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
9 010osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 473osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 537osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 250osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 351osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 916osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 636osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 857osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−37 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−4,1
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
1,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−5,6
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
119
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
156
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
23,8
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
4,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
9 006
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 889
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29 czerwca 2026 | 6, Tuszyn Lokal 1 | 310 000 zł | 5 905 zł/m² ? | 52,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 22 lipca 2024 | 2, Tuszyn Lokal 2a | 100 000 zł | 3 664 zł/m² ? | 27,3 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 1 października 2019 | 2, Tuszyn Lokal 2 | 100 000 zł | 1 238 zł/m² ? | 80,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 11 września 2018 | 2, Tuszyn Lokal 2a | 49 000 zł | 1 796 zł/m² ? | 27,3 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 19 grudnia 2017 | TUSZYN 6, TUSZYN Lokal 3 | 167 000 zł | 2 542 zł/m² ? | 65,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 21 kwietnia 2017 | Tuszyn Lokal 4 | 25 000 zł | 760 zł/m² ? | 32,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 6 września 2016 | TUSZYN 39, TUSZYN Lokal 4 | 450 000 zł | 6 484 zł/m² ? | 69,4 m² ? | brak danych | 3 | -1 |
| 6 września 2016 | TUSZYN 39, TUSZYN Lokal 2 | 450 000 zł | 5 646 zł/m² ? | 79,7 m² ? | brak danych | 3 | -1 |
| 6 września 2016 | TUSZYN 39, TUSZYN Lokal 1 | 450 000 zł | 4 420 zł/m² ? | 101,8 m² ? | brak danych | 4 | -1 |
| 6 września 2016 | TUSZYN 39, TUSZYN Lokal 3 | 450 000 zł | 4 331 zł/m² ? | 103,9 m² ? | brak danych | 3 | -1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w obrębie ewidencyjnym TUSZYN
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Import: 10 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych