Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne
Obręb ewidencyjny Kamienna Góra-6, Kamienna Góra
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
0
- 12 października 2024 – 12 października 2026 · 0 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaKamienna Góra-6 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 397 transakcji.
Inne lokale: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 140 | 4 278 zł/m² | 180 000 zł | 44,2 m² |
| Garaże Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 10 | 3 463 zł/m² | 132 500 zł | 46,9 m² |
| Biurowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Produkcyjne Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 10 | 133 zł/m² | 134 267 zł | 1 082,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Kamienna Góra; część danych: powiat kamiennogórski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 93 364 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 910 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 46,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 165 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 726 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kamiennogórski
- Liczba mieszkań w próbie
- 1 153
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −15,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −20 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kamiennogórskim w 2025 roku: 7 726 zł miesięcznie. To 82,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 93 364 zł — z 1 149 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Kamienna Góra mieszkało 16 710 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 15%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 20 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 9,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 26,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kamiennogórskim 19,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 939 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie kamiennogórskim w 2025 roku: 8,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,6% do 8,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 946 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 174,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,3 do 1,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 726 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 946 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
16 710osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
7 942osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
8 768osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 616osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 469osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
3 275osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
4 942osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
4 408osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−20 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−1,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−1,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
193
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
213
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
19,0
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
16 705
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
16 705
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Inne lokale
Sprzedaż lokalu, 8 grudnia 2023, 12,63 m²
KAROLA MIARKI 14, KAMIENNA GÓRA
48 500 złCena za metr kwadratowy: 3 840 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 12,63 m²
- 1 izba
- piętro 1
Sprzedaż lokalu, 23 czerwca 2023, 12,63 m²
KAROLA MIARKI 14, KAMIENNA GÓRA
29 000 złCena za metr kwadratowy: 2 296 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 12,63 m²
- 1 izba
Sprzedaż lokalu, 12 stycznia 2023, 11,49 m²
MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE 5, KAMIENNA GÓRA
23 000 złCena za metr kwadratowy: 2 002 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 11,49 m²
- 1 izba
- piętro 1
Sprzedaż lokalu, 30 listopada 2022, 15,9 m²
CEGIELNIANA, KAMIENNA GÓRA
38 000 złCena za metr kwadratowy: 2 390 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 15,9 m²
- 1 izba
Sprzedaż lokalu, 6 czerwca 2022, 61,4 m²
SŁOWIAŃSKA 11, KAMIENNA GÓRA
61 500 złCena za metr kwadratowy: 1 002 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,4 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu, 12 maja 2022, 26,49 m²
MŁYŃSKA 1, KAMIENNA GÓRA
40 910 złCena za metr kwadratowy: 1 544 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,49 m²
- 1 izba
- piętro 1
Sprzedaż lokalu, 21 marca 2022, 31,5 m²
LUDWIKA WARYŃSKIEGO 1, KAMIENNA GÓRA
75 000 złCena za metr kwadratowy: 2 381 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31,5 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu, 9 marca 2022, 29,85 m²
LUDWIKA WARYŃSKIEGO 10, KAMIENNA GÓRA
40 100 złCena za metr kwadratowy: 1 343 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 29,85 m²
- 1 izba
- piętro 1
Sprzedaż lokalu, 8 września 2021, 25,9 m²
STEFANA OKRZEI 1, KAMIENNA GÓRA
60 000 złCena za metr kwadratowy: 2 317 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 25,9 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu, 14 czerwca 2021, 28,4 m²
PLAC WOLNOŚCI 7, KAMIENNA GÓRA
47 500 złCena za metr kwadratowy: 1 673 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 28,4 m²
- 1 izba
- piętro 1
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Inne lokale” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych