Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · kamiennogórski · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań — obręb Okrzeszyn, kamiennogórski

Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Okrzeszyn (Okrzeszyn), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

020703_5.0009

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 11 grudnia 2023 – 11 grudnia 2025 · 2 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025 · import 29 sierpnia 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Okrzeszyn to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 18 transakcji.

Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane 4 brak danych brak danych brak danych
Budynki Niska próba 5 brak danych brak danych 116,9 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat kamiennogórski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    0,8rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    55 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    881 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    76,6 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 165 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    7 726 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat kamiennogórski
    Liczba mieszkań w próbie
    9

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −9,6%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −17 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kamiennogórskim w 2025 roku: 7 726 zł miesięcznie. To 82,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 55 000 zł — z 9 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 9 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 4 476 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,6%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 17 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie kamiennogórskim 18,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 926 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 20,0 do 18,6.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie kamiennogórskim w 2025 roku: 8,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,6% do 8,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,0 do 2,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 726 złmiesięcznie

    +136,3%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    82,4%

    +3,6

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,4%

    −3,2

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    4,6%

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    4 476osób

    −9,6%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    2 257osób

    −10,0%50,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    2 219osób

    −9,2%49,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    498osób

    −23,6%11,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    706osób

    −27,4%15,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    939osób

    −18,9%21,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 302osoby

    −8,8%29,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 031osób

    +38,9%23,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −17 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −3,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −4,0

    −1,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,2

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    33

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    50

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    18,6

    −1,5

    Dane za 2024 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    2,9

    +1,9

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    3 168

    −4,5%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    3 808

    −8,5%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    16 lutego 2024 OKRZESZYN 75, OKRZESZYN Lokal 1 50 000 zł 825 zł/m² ? 60,6 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    18 stycznia 2024 OKRZESZYN 84, OKRZESZYN Lokal 1 130 000 zł 2 342 zł/m² ? 55,5 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    20 marca 2023 OKRZESZYN 14, OKRZESZYN Lokal 2 150 000 zł 1 958 zł/m² ? 76,6 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    24 stycznia 2023 OKRZESZYN 79, OKRZESZYN Lokal 4 55 000 zł 1 287 zł/m² ? 42,7 m² ? 1/1 ? 3 2
    27 października 2022 OKRZESZYN 75, OKRZESZYN Lokal 3 110 000 zł 1 350 zł/m² ? 81,5 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    4 marca 2022 OKRZESZYN 75, OKRZESZYN Lokal 2 55 000 zł 881 zł/m² ? 62,4 m² ? 1/1 ? 2 brak danych
    23 lipca 2020 OKRZESZYN 94, OKRZESZYN Lokal 2 40 000 zł 464 zł/m² ? 86,2 m² ? 1/1 ? 5 2
    3 lipca 2020 OKRZESZYN 75, OKRZESZYN Lokal 3 35 000 zł 429 zł/m² ? 81,5 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    26 listopada 2019 OKRZESZYN 75, OKRZESZYN Lokal 4 30 000 zł 336 zł/m² ? 89,4 m² ? 1/1 ? 3 2

    Zobacz pełną listę transakcji w powiecie kamiennogórskim

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025. Import: 29 sierpnia 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych