Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne
Obręb ewidencyjny Młynowiec, Stronie Śląskie - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 9 kwietnia 2024 – 9 kwietnia 2026 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaMłynowiec to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 22 transakcje.
Budynki: 1 transakcja. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Działki budowlane Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki rolne Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat kłodzki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +3,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +35 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kłodzkim w 2025 roku: 8 257 zł miesięcznie. To 88,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 1 820 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 3,3%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 35 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 69,0%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kłodzkim 29,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie kłodzkim w 2025 roku: 13,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 19,9% do 13,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 27,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 6,3 do 27,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 257 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
88,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
13,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
15,1%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
1 820osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
922osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
898osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
245osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
305osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
367osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
583osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
320osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+35 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
19,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
17,9
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
1,7
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
55
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
20
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
29,5
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
27,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
802
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 123
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 9 kwietnia 2026 | 2B, Młynowiec Budynek 27 | brak danych | brak danych | 74,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 9 kwietnia 2026 | 2B, Młynowiec Budynek 28 | brak danych | brak danych | 75,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 7 grudnia 2020 | 11, Młynowiec Budynek 16 | 140 000 zł | 1 008 zł/m² ? | 138,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 7 grudnia 2020 | 11, Młynowiec Budynek 15 | 140 000 zł | 1 217 zł/m² ? | 115,1 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 27 marca 2020 | 3, Młynowiec Budynek 18 | 2 798 000 zł | 15 715 zł/m² ? | 178,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 27 marca 2020 | 3, Młynowiec Budynek 19 | 2 798 000 zł | 18 001 zł/m² ? | 155,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 2 września 2019 | 1A, Młynowiec Budynek 11 | 400 000 zł | 4 338 zł/m² ? | 92,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 2 września 2019 | 1A, Młynowiec Budynek 12 | 400 000 zł | 16 031 zł/m² ? | 25,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 2 września 2019 | 1A, Młynowiec Budynek 13 | 400 000 zł | 10 202 zł/m² ? | 39,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych