Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne
Obręb ewidencyjny Obręb 3, Lubin
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 488zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
49 000zł
Mediana powierzchni ?
21,5m²
Liczba transakcji ?
35
- 16 września 2025 – 16 września 2026 · 35 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaObręb 3 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 2 504 transakcje.
Garaże: 35 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 488 zł/m², a mediana powierzchni 21,5 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 156 | 8 416 zł/m² | 414 048 zł | 53,4 m² |
| Garaże Niska próba | 35 | 2 488 zł/m² | 49 000 zł | 21,5 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 5 | brak danych | brak danych | 433,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 19 | 8 287 zł/m² | 800 000 zł | 74,0 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Lubin; część danych: powiat lubiński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 256 176 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 158 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 58,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 119 432 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 14 874 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 1 524
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −10,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −450 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 roku: 14 874 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 113,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 256 176 zł — z 1 513 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Lubin mieszkało 65 961 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 10,1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 450 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 26,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 60,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubińskim 26,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 11 321 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 181,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,9 do 1,9.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
14 874 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
11 321 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
158,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,1%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
65 961osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
30 989osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
34 972osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
8 370osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
8 884osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
13 313osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
17 693osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
17 701osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−450 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−6,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−7,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
667
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
1 117
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
26,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
65 913
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
65 701
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Garaże
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11 sierpnia 2026 | Jana Kochanowskiego 1K,1L, Lubin Lokal 92 Udziały wymagają uwagi ? | 70 000 zł | 3 382 zł/m² ? | 20,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | -1 |
| 10 czerwca 2026 | Jana Kochanowskiego 1L, Lubin Lokal 110 Udziały wymagają uwagi ? | 68 000 zł | 2 576 zł/m² ? | 26,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | -1 |
| 10 czerwca 2026 | Jana Kochanowskiego 1L, Lubin Lokal 90 Udziały wymagają uwagi ? | 59 500 zł | 2 767 zł/m² ? | 21,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | -1 |
| 10 czerwca 2026 | Jana Kochanowskiego 1L, Lubin Lokal 93 Udziały wymagają uwagi ? | 59 500 zł | 2 874 zł/m² ? | 20,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | -1 |
| 10 czerwca 2026 | Jana Kochanowskiego 1L, Lubin Lokal 94 Udziały wymagają uwagi ? | 59 500 zł | 2 874 zł/m² ? | 20,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | -1 |
| 10 czerwca 2026 | Jana Kochanowskiego 1L, Lubin Lokal 89 Udziały wymagają uwagi ? | 63 750 zł | 2 724 zł/m² ? | 23,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | -1 |
| 20 maja 2026 | Jana Kochanowskiego 1K,1L, Lubin Lokal Udziały wymagają uwagi ? | 70 000 zł | 3 365 zł/m² ? | 20,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | -1 |
| 15 maja 2026 | Jana Kochanowskiego 1K,1L, Lubin Lokal 107 Udziały wymagają uwagi ? | 60 000 zł | 3 371 zł/m² ? | 17,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | -1 |
| 14 maja 2026 | Jana Kochanowskiego 1K,1L, Lubin Lokal 91 Udziały wymagają uwagi ? | 70 000 zł | 3 256 zł/m² ? | 21,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | -1 |
| 14 maja 2026 | Jana Kochanowskiego 1K,1L, Lubin Lokal 108 Udziały wymagają uwagi ? | 60 000 zł | 3 390 zł/m² ? | 17,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | -1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Garaże” w obrębie ewidencyjnym Obręb 3
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych