Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne
Obręb ewidencyjny Obręb 10, Lubin
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 15 września 2024 – 15 września 2026 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaObręb 10 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 133 transakcje.
Budynki: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 12 | 85 zł/m² | 167 000 zł | 1 204,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Lubin; część danych: powiat lubiński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −10,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −450 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 roku: 14 874 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 113,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Lubin mieszkało 65 961 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 10,1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 450 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 26,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 60,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubińskim 26,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 11 321 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 181,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,9 do 1,9.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
14 874 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
11 321 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
158,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,1%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
65 961osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
30 989osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
34 972osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
8 370osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
8 884osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
13 313osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
17 693osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
17 701osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−450 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−6,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−7,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
667
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
1 117
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
26,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
65 913
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
65 701
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27 kwietnia 2026 | Przemysłowa 22, Lubin Budynek 270 Udziały wymagają uwagi ? | 1 319 000 zł | 10 608 zł/m² ? | 124,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 26 września 2024 | Legnicka 78, Lubin Budynek 91 | 1 000 000 zł | 5 821 zł/m² ? | 171,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 25 lipca 2023 | Przemysłowa, Lubin Budynek 192 | brak danych | brak danych | 17,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 30 czerwca 2023 | Legnicka 78, Lubin Budynek 92 | brak danych | brak danych | 172,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 15 lipca 2022 | Legnicka 78, Lubin Budynek 91 | 768 750 zł | 4 475 zł/m² ? | 171,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 15 czerwca 2022 | Przemysłowa 17C, Lubin Budynek 269 | 270 000 zł | 2 396 zł/m² ? | 112,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 23 lipca 2018 | Przemysłowa, Lubin Budynek 155 | 60 000 zł | 8 135 zł/m² ? | 7,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 28 maja 2015 | Przemysłowa 18A, Lubin Budynek 253 | brak danych | brak danych | 154,0 m² ? | brak danych | brak danych | brak danych |
| 9 kwietnia 2015 | Legnicka 78, Lubin Budynek 92 | 1 500 000 zł | 8 689 zł/m² ? | 172,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 9 kwietnia 2015 | Legnicka 78, Lubin Budynek 91 | 1 500 000 zł | 8 732 zł/m² ? | 171,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Budynki” w obrębie ewidencyjnym Obręb 10
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych