Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · trzebnicki · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań na rynku wtórnym — obręb Psary, trzebnicki

Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Psary (Psary, ulica Parkowa), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

022004_2.0010

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 4 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

4

  • 8 października 2024 – 8 października 2026 · 4 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: październik 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Psary to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 7 transakcji.

Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.

Mieszkania: 4 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 4 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle:

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Wisznia Mała; część danych: powiat trzebnicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    8,4rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    615 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    11 007 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    62,1 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    72 923 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 430 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat trzebnicki
    Liczba mieszkań w próbie
    7

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +25,8%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +151 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie trzebnickim w 2025 roku: 8 430 zł miesięcznie. To 90,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 153,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest drogie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 615 000 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 8,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Porównaj cenę z oferty z medianą za metr kwadratowy — dopiero to pokazuje, czy mieszkanie jest drogie, czy tylko duże.Niska próba: mediana z 7 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Wisznia Mała mieszkało 12 448 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 25,8%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 151 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,1%. Stan na koniec 2025 roku
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie trzebnickim 23,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie trzebnickim w 2025 roku: 6,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,0% do 6,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 749 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 178,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 14,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 7,1 do 14,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 430 złmiesięcznie

    +153,6%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    9 749 złrocznie

    +178,6%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    90,0%

    +9,9

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,0%

    −3,0

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    1,9%

    −1,8

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    12 448osób

    +25,8%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    6 145osób

    +26,7%49,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    6 303osoby

    +24,8%50,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    2 105osób

    +32,9%16,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 947osób

    +3,7%15,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    2 726osób

    +7,4%21,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    3 553osoby

    +26,4%28,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    2 117osób

    +94,4%17,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +151 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    12,2

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    12,0

    +0,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,2

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    274

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    123

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    23,5

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    14,1

    +7,0

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    11 725

    +27,6%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    6 739

    +90,0%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 października 2026, 127,1 m²

      Stawowa 9B, Psary

      1 399 000 złCena za metr kwadratowy: 11 007 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 127,1 m²
      • piętro 1
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 lutego 2026, 42,7 m²

      Główna 50c, Psary

      106 000 złCena za metr kwadratowy: 2 482 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 42,7 m²
      • 3 izby
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 października 2025, 115,11 m²

      Główna 1J, Psary

      1 410 000 złCena za metr kwadratowy: 12 249 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 115,11 m²
      • piętro 1
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 grudnia 2024, 48,92 m²

      Parkowa 19G, Psary

      660 000 złCena za metr kwadratowy: 13 491 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,92 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • udziały wymagają uwagi
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 kwietnia 2024, 62,12 m²

      Wolności 8, Psary

      615 000 złCena za metr kwadratowy: 9 900 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 62,12 m²
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 lutego 2024, 41,2 m²

      Wolności 8, Psary

      455 000 złCena za metr kwadratowy: 11 044 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 41,2 m²
      • piętro 1
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 października 2021, 63,1 m²

      Malinowa 1a, Psary

      410 000 złCena za metr kwadratowy: 6 498 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 63,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 2

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: październik 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych