Obręb ewidencyjny · wołowski

Ceny mieszkań wołowski — obręb ewidencyjny Rudawa (Rudawa)

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny Rudawa 022202_2.0019 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

286 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

21 760 zł

Mediana metrażu

57,4 m²

Liczba transakcji

3

Ostatnie 24 miesięcy · 3 akty notarialne

Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import: 30 sierpnia 2026

Opis obszaru

Rudawa to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 69 transakcji.

Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi brak danych, a mediana metrażu brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 3 286 zł/m² 21 760 zł 57,4 m²
Działki budowlane 5 18 zł/m² 40 000 zł 2 000,0 m²
Działki rolne 31 3 zł/m² 51 850 zł 7 600,0 m²
Działki pozostałe 5 3 zł/m² 26 100 zł 15 650,0 m²
Budynki 26 1 242 zł/m² 100 000 zł 78,0 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina Wińsko; część danych: powiat wołowski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wołowskim w 2025 r.: 9 969 zł miesięcznie. To 106,3% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 149,1%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 21 760 zł — z 3 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.To mediana z zaledwie 3 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Wińsko mieszkało 7 679 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 8,9%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 44 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,6%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie wołowskim 18,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 15,8 do 18,8.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie wołowskim w 2025 r.: 11,0%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 15,0% do 11,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 9 151 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 202,8%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 2,6 do 2,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
0,3 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
21 760 zł
Mediana ceny za m²
286 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
57,4 m²
Szacunkowy dochód netto
7 126 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
9 969 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat wołowski
Liczba mieszkań w próbie
3
Cena całego mieszkania 21 760 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 85 513 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 119 633 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -8,9%
Saldo migracji 2025 -44 osoby

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wołowskim

?
9 969 zł+149,1%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
9 151 zł+202,8%
Wynagrodzenie vs Polska?
106,3%+9,9
Stopa bezrobocia?
11,0%-4,0
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
8,7%-1,8

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem w gminie Wińsko

?
7 679 -8,9%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
3 785-8,6%
Kobiety?
3 894-9,1%
Wiek
0-14 lat?
1 060-12,8%
15-29 lat?
1 219-32,4%
30-44 lata?
1 599-10,0%
45-64 lata?
2 142-6,4%
65+?
1 659+23,5%

Migracje

Ruch mieszkańców

W gminie Wińsko ubyły 44 osoby przez migracje w 2025 r.

?
-44 osoby
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-5,7
Migracje wewnętrzne na 1000?
-6,0-3,5
Migracje zagraniczne na 1000?
0,3
Zameldowania?
94
Wymeldowania?
138

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie wołowskim

?
18,8+3,0
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,8+0,2
Wodociąg?
7 777-8,5%
Kanalizacja?
1 341+30,4%

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
23.02.2024 Rudawa 1, Rudawa Lokal 1_LOK 29 300 zł 511 zł/m² ? 57,4 m² ? 4 1
11.12.2007 Rudawa, Rudawa Lokal 21 760 zł 286 zł/m² ? 76,2 m² ? 4 2
11.12.2007 Rudawa, Rudawa Lokal 10 830 zł 286 zł/m² ? 37,9 m² ? 2 1

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie wołowskim