Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · wołowski · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań — obręb Małowice, wołowski

Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Małowice (Małowice), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

022202_2.0038

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 21 września 2024 – 21 września 2026 · 1 akt notarialny
  • Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Małowice to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 94 transakcje.

Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki rolne 4 brak danych brak danych brak danych
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Budynki brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Wińsko; część danych: powiat wołowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    0,7rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    60 797 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    974 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    48,7 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    85 469 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    9 964 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat wołowski
    Liczba mieszkań w próbie
    22

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −8,9%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −44 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wołowskim w 2025 roku: 9 964 zł miesięcznie. To 106,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 149%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 60 797 zł — z 17 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 17 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Wińsko mieszkało 7 679 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 8,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 44 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie wołowskim 28,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie wołowskim w 2025 roku: 11,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,0% do 11,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 151 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 202,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,1 do 1,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    9 964 złmiesięcznie

    +149,0%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    9 151 złrocznie

    +202,8%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    106,3%

    +9,9

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    11,0%

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    8,7%

    −1,8

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    7 679osób

    −8,9%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    3 785osób

    −8,6%49,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    3 894osoby

    −9,1%50,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 060osób

    −12,8%13,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 219osób

    −32,4%15,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 599osób

    −10,0%20,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    2 142osoby

    −6,4%27,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 659osób

    +23,5%21,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −44 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −5,7

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −6,0

    −3,5

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,3

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    94

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    138

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    28,2

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    1,4

    +0,3

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    7 670

    −8,9%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    1 323

    +28,9%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 czerwca 2025, 37 m²

      Małowice 57, Małowice

      130 000 złCena za metr kwadratowy: 3 514 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 sierpnia 2024, 46,2 m²

      Małowice 57, Małowice

      223 000 złCena za metr kwadratowy: 4 827 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,2 m²
      • 3 izby
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 maja 2024, 49,1 m²

      Małowice 49, Małowice

      155 000 złCena za metr kwadratowy: 3 157 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 marca 2022, 46,2 m²

      Małowice 57, Małowice

      45 000 złCena za metr kwadratowy: 974 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,2 m²
      • 3 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 listopada 2021, 91,7 m²

      Małowice 57, Małowice

      257 000 złCena za metr kwadratowy: 2 803 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 91,7 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 lipca 2020, 37 m²

      Małowice 57, Małowice

      72 000 złCena za metr kwadratowy: 1 946 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37 m²
      • 2 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 grudnia 2019, 59,84 m²

      Małowice 14, Małowice

      20 000 złCena za metr kwadratowy: 334 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 59,84 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
      • poza medianami cen
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 lipca 2019, 67,57 m²

      Małowice 49, Małowice

      70 000 złCena za metr kwadratowy: 1 036 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 67,57 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 marca 2016, 67,57 m²

      Małowice 49, Małowice

      70 000 złCena za metr kwadratowy: 1 036 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 67,57 m²
      • 4 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 stycznia 2015, 91,7 m²

      Małowice 57, Małowice

      60 797 złCena za metr kwadratowy: 663 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 91,7 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych