Obręb ewidencyjny · ząbkowicki

Ceny mieszkań ząbkowicki — obręb ewidencyjny OSIEDLE WSCHÓD (Ząbkowice Śląskie, ul. Daleka)

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny OSIEDLE WSCHÓD 022405_4.0002 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

5 000 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

530 000 zł

Mediana metrażu

106,0 m²

Liczba transakcji

2

Ostatnie 24 miesięcy · 2 akty notarialne

Ostatni miesiąc danych: lipiec 2025 · import: 31 sierpnia 2026

Opis obszaru

OSIEDLE WSCHÓD to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 23 transakcje.

Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 5 000 zł/m², a mediana metrażu 106,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 8 2 753 zł/m² 220 000 zł 79,9 m²
Inne lokale 1 324 zł/m² 18 800 zł 58,1 m²
Działki budowlane 5 44 zł/m² 262 000 zł 625,0 m²
Działki pozostałe 1 24 zł/m² 710 zł 29,0 m²
Budynki 8 525 zł/m² 75 000 zł 116,6 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat ząbkowicki

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ząbkowickim w 2025 r.: 8 041 zł miesięcznie. To 85,7% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 137,3%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 220 000 zł — z 8 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.To mediana z zaledwie 8 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 13 819 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 10,3%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 47 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 10,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 26,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,2%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie ząbkowickim 14,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 20,1 do 14,2.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie ząbkowickim w 2025 r.: 11,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 14,9% do 11,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,6 do 2,5.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
3,2 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
220 000 zł
Mediana ceny za m²
2 753 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
79,9 m²
Szacunkowy dochód netto
5 811 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 041 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat ząbkowicki
Liczba mieszkań w próbie
8
Cena całego mieszkania 220 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 69 735 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 96 488 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -10,3%
Saldo migracji 2025 -47 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ząbkowickim

?
8 041 zł+137,3%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
85,7%+4,1
Stopa bezrobocia?
11,4%-3,5
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
6,4%

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
13 819 -10,3%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
6 370-12,1%
Kobiety?
7 449-8,7%
Wiek
0-14 lat?
1 508-19,8%
15-29 lat?
1 849-29,0%
30-44 lata?
2 728-21,7%
45-64 lata?
4 016-8,3%
65+?
3 718+21,7%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy ubyło 47 osób przez migracje w 2025 r.

?
-47 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-3,4
Migracje wewnętrzne na 1000?
-3,7-0,8
Migracje zagraniczne na 1000?
0,3
Zameldowania?
119
Wymeldowania?
166

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie ząbkowickim

?
14,2-5,9
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,5+0,9
Wodociąg?
14 013-10,0%
Kanalizacja?
12 964-10,3%

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
02.07.2025 Legnicka 17, Ząbkowice Śląskie Lokal 2_LOK 625 000 zł 5 896 zł/m² ? 106,0 m² ? 4
13.12.2023 Legnicka 17, Ząbkowice Śląskie Lokal 2_LOK 435 000 zł 4 104 zł/m² ? 106,0 m² ? 4
28.07.2020 Legnicka 11, Ząbkowice Śląskie Lokal 7_LOK Udziały wymagają uwagi ? 90 000 zł 16 667 zł/m² ? 5,4 m² ? 3
15.04.2019 Legnicka 19, Ząbkowice Śląskie Lokal 2_LOK Udziały wymagają uwagi ? 200 000 zł 4 579 zł/m² ? 43,7 m² ? 3 2
19.01.2017 Legnicka 21, Ząbkowice Śląskie Lokal 2_LOK 83 000 zł 1 221 zł/m² ? 68,0 m² ? 3
02.04.2012 Legnicka 17, Ząbkowice Śląskie Lokal 3_LOK 250 000 zł 2 660 zł/m² ? 94,0 m² ? 5
28.10.2010 Legnicka 11, Ząbkowice Śląskie Lokal 2_LOK 220 000 zł 2 753 zł/m² ? 79,9 m² ? 4
09.02.2005 Legnicka 11, Ząbkowice Śląskie Lokal 45 000 zł 563 zł/m² ? 79,9 m² ? 0

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie ząbkowickim