Obręb ewidencyjny
Obręb ewidencyjny TARNÓW, Ząbkowice Śląskie - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
1 751 zł/m²
—
Mediana ceny całkowitej
277 500 zł
Mediana metrażu
125,1 m²
Liczba transakcji
2
Ostatnie 24 miesięcy · 2 akty notarialne
Opis obszaru
TARNÓW to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 109 transakcji.
Budynki: 2 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 1 751 zł/m², a mediana metrażu 125,1 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 16 | 904 zł/m² | 44 000 zł | 37,7 m² |
| Handlowo-usługowe | 1 | 700 zł/m² | 68 297 zł | 97,6 m² |
| Działki budowlane | 9 | 10 zł/m² | 35 000 zł | 670,5 m² |
| Działki rolne | 60 | 4 zł/m² | 40 000 zł | 7 500,0 m² |
| Działki pozostałe | 6 | 11 zł/m² | 22 455 zł | 803,5 m² |
| Budynki | 19 | 1 949 zł/m² | 211 500 zł | 68,5 m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina; część danych: powiat ząbkowickiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ząbkowickim w 2025 r.: 8 041 zł miesięcznie. To 85,7% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 137,3%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 44 000 zł — z 16 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 6 348 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 7,7%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 5 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,2%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie ząbkowickim 14,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 20,1 do 14,2.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie ząbkowickim w 2025 r.: 11,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 14,9% do 11,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,6 do 2,5.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 44 000 zł
- Mediana ceny za m²
- 904 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 37,7 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 5 811 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 8 041 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat ząbkowicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 16
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ząbkowickim
Najważniejsze dane
Ludność i wiek
Ludność ogółem na poziomie gminy
Płeć
Wiek
Migracje
Na poziomie gminy ubyło 5 osób przez migracje w 2025 r.
Co składa się na bilans
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie ząbkowickim
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Budynki
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28.05.2026 | Tarnów Budynek 39_BUD | 15 000 zł | 170 zł/m² ? | 88,1 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 14.11.2025 | 25, Tarnów Budynek 23_BUD | 540 000 zł | 3 332 zł/m² ? | 162,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 02.06.2023 | 48, Tarnów Budynek 43_BUD | 322 000 zł | 2 607 zł/m² ? | 123,5 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 09.04.2021 | 55c, Tarnów Budynek 427_BUD | — | — | 396,9 m² ? | — | — | — |
| 09.04.2021 | 55c, Tarnów Budynek 428_BUD | — | — | 6,2 m² ? | — | — | — |
| 09.04.2021 | 55c, Tarnów Budynek 429_BUD | — | — | 12,3 m² ? | — | — | — |
| 09.04.2021 | 55c, Tarnów Budynek 430_BUD | — | — | 145,4 m² ? | — | — | — |
| 09.04.2021 | 55c, Tarnów Budynek 431_BUD | — | — | 175,1 m² ? | — | — | — |
| 09.04.2021 | 55c, Tarnów Budynek 432_BUD | — | — | 312,9 m² ? | — | — | — |
| 09.04.2021 | 55c, Tarnów Budynek 433_BUD | — | — | 143,5 m² ? | — | — | — |
Brak transakcji dla wybranego typu.