Obręb ewidencyjny
Obręb ewidencyjny HENRYKÓW, Ziębice - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
2 264 zł/m²
—
Mediana ceny całkowitej
185 000 zł
Mediana metrażu
23,3 m²
Liczba transakcji
6
Ostatnie 24 miesięcy · 6 aktów notarialnych
Opis obszaru
HENRYKÓW to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 209 transakcji.
Budynki: 6 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 2 264 zł/m², a mediana metrażu 23,3 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 106 | 1 045 zł/m² | 62 712 zł | 52,7 m² |
| Handlowo-usługowe | 3 | 855 zł/m² | 24 227 zł | 81,8 m² |
| Inne lokale | 4 | 532 zł/m² | 19 250 zł | 67,9 m² |
| Działki budowlane | 30 | 75 zł/m² | 35 000 zł | 807,0 m² |
| Działki rolne | 29 | 7 zł/m² | 30 000 zł | 1 350,5 m² |
| Działki pozostałe | 9 | 30 zł/m² | 26 261 zł | 1 026,5 m² |
| Budynki | 29 | 2 260 zł/m² | 114 710 zł | 46,6 m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina; część danych: powiat ząbkowickiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ząbkowickim w 2025 r.: 8 041 zł miesięcznie. To 85,7% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 137,3%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 62 712 zł — z 106 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 7 420 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 14,4%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 13 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,2%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie ząbkowickim 14,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 20,1 do 14,2.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie ząbkowickim w 2025 r.: 11,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 14,9% do 11,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,6 do 2,5.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 62 712 zł
- Mediana ceny za m²
- 1 045 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 52,7 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 5 811 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 8 041 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat ząbkowicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 106
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ząbkowickim
Najważniejsze dane
Ludność i wiek
Ludność ogółem na poziomie gminy
Płeć
Wiek
Migracje
Na poziomie gminy ubyło 13 osób przez migracje w 2025 r.
Co składa się na bilans
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie ząbkowickim
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Budynki
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.11.2025 | Wrocławska 4, Henryków Budynek 324_BUD | 300 000 zł | 4 063 zł/m² ? | 73,8 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 27.11.2025 | Wrocławska 4, Henryków Budynek 325_BUD | 300 000 zł | 12 883 zł/m² ? | 23,3 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 29.09.2025 | Henryków Budynek 719_BUD Udziały wymagają uwagi ? | — | — | 17,8 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 19.08.2025 | Henryków Budynek 22_BUD Udziały wymagają uwagi ? | — | — | 18,6 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 23.12.2024 | Kąpielowa 2, Henryków Budynek 393_BUD | 70 000 zł | 465 zł/m² ? | 150,6 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 15.11.2024 | Henryków Budynek 6_BUD Udziały wymagają uwagi ? | 4 800 zł | 267 zł/m² ? | 18,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 08.08.2024 | Henryków Budynek 727_BUD Udziały wymagają uwagi ? | — | — | 24,4 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 18.06.2024 | Henryków Budynek 520_BUD Udziały wymagają uwagi ? | 1 800 zł | 4 zł/m² ? | 498,5 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 02.02.2024 | Kolejowa 11, Henryków Budynek 352_BUD | 525 000 zł | 23 085 zł/m² ? | 22,7 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 02.02.2024 | Kolejowa 11, Henryków Budynek 353_BUD | 525 000 zł | 49 828 zł/m² ? | 10,5 m² ? | 1/1 ? | — | — |
Brak transakcji dla wybranego typu.