Gmina
Ceny mieszkań w gminie Ziębice
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
2 823 zł/m²
+19,5% r/r
Mediana ceny całkowitej
150 000 zł
Mediana metrażu
49,6 m²
Liczba transakcji
93
Ostatnie 12 miesięcy · 93 akty notarialne
Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · import: 31 sierpnia 2026
Opis obszaru
Ziębice to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 4 587 transakcji.
Mieszkania: 93 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 2 823 zł/m², a mediana metrażu 49,6 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 1929 | 1 147 zł/m² | 60 000 zł | 49,7 m² |
| Garaże | 4 | 327 zł/m² | 4 500 zł | 13,8 m² |
| Handlowo-usługowe | 75 | 1 506 zł/m² | 66 844 zł | 41,8 m² |
| Biurowe | 6 | 2 996 zł/m² | 104 476 zł | 49,0 m² |
| Inne lokale | 112 | 1 166 zł/m² | 44 807 zł | 35,8 m² |
| Działki budowlane | 292 | 38 zł/m² | 43 524 zł | 1 000,0 m² |
| Działki rolne | 1400 | 4 zł/m² | 55 000 zł | 7 944,5 m² |
| Działki pozostałe | 320 | 3 zł/m² | 17 050 zł | 3 200,0 m² |
| Budynki | 482 | 1 895 zł/m² | 130 000 zł | 65,3 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
Pokrycie pola liczby pokoi: 97,8%.
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za m² | Mediana ceny całkowitej | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 3 | 3 467 zł/m² | 100 000 zł | Niska próba |
| 2 pokoje | 20 | 2 421 zł/m² | 91 500 zł | Niska próba |
| 3 pokoje | 40 | 2 800 zł/m² | 140 000 zł | Co najmniej 30 aktów |
| 4 pokoje | 17 | 3 423 zł/m² | 300 000 zł | Niska próba |
| 5 pokoi | 7 | 2 417 zł/m² | 234 000 zł | Niska próba |
| 8 pokoi | 1 | 2 811 zł/m² | 325 000 zł | Niska próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%.
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za m² |
|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 24 | 2 341 zł/m² |
| Rynek wtórny | 66 | 3 038 zł/m² |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
Ostatnie 24 miesiące danych; maksymalnie 30 części obszaru o największej liczbie aktów.
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za m² |
|---|---|---|
| Ziębice - miasto | 147 | 2 513 zł/m² |
| Ziębice - obszar wiejski | 25 | 2 147 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za m² | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 49 | 3 000 zł/m² | +25,4% | Wiarygodna |
| 2025 | 85 | 2 393 zł/m² | +8,1% | Wiarygodna |
| 2024 | 82 | 2 214 zł/m² | +13,9% | Wiarygodna |
| 2023 | 79 | 1 943 zł/m² | +28,0% | Wiarygodna |
| 2022 | 85 | 1 518 zł/m² | -8,7% | Wiarygodna |
| 2021 | 119 | 1 662 zł/m² | +7,7% | Wiarygodna |
| 2020 | 98 | 1 543 zł/m² | +20,4% | Wiarygodna |
| 2019 | 98 | 1 282 zł/m² | -5,3% | Wiarygodna |
| 2018 | 76 | 1 354 zł/m² | +5,3% | Wiarygodna |
| 2017 | 86 | 1 286 zł/m² | -0,8% | Wiarygodna |
| 2016 | 59 | 1 297 zł/m² | -0,4% | Wiarygodna |
| 2015 | 46 | 1 302 zł/m² | +16,6% | Wiarygodna |
| 2014 | 46 | 1 117 zł/m² | +4,1% | Wiarygodna |
| 2013 | 76 | 1 073 zł/m² | +12,0% | Wiarygodna |
| 2012 | 74 | 958 zł/m² | +4,4% | Wiarygodna |
| 2011 | 114 | 918 zł/m² | +2,0% | Wiarygodna |
| 2010 | 152 | 900 zł/m² | — | Wiarygodna |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina Ziębice; część danych: powiat ząbkowickiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ząbkowickim w 2025 r.: 8 041 zł miesięcznie. To 85,7% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 137,3%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 60 000 zł — z 1 929 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Ziębice mieszkało 15 180 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 14,1%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 22 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 10,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 25,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,8%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie ząbkowickim 14,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 20,1 do 14,2.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie ząbkowickim w 2025 r.: 11,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 14,9% do 11,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 7 937 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 180,7%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,6 do 2,5.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 60 000 zł
- Mediana ceny za m²
- 1 147 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 49,7 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 5 811 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 8 041 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat ząbkowicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 1929
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ząbkowickim
Najważniejsze dane
Ludność i wiek
Ludność ogółem w gminie Ziębice
Płeć
Wiek
Migracje
W gminie Ziębice ubyły 22 osoby przez migracje w 2025 r.
Co składa się na bilans
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie ząbkowickim
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.07.2026 | Browarna 8, Ziębice Lokal 4_LOK | 32 500 zł | 844 zł/m² ? | 38,5 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 20.07.2026 | Leśników 16, Henryków Lokal 1_LOK | 160 000 zł | 3 486 zł/m² ? | 45,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | — |
| 17.07.2026 | Przemysłowa 4, Ziębice Lokal 6_LOK | 290 000 zł | 4 778 zł/m² ? | 60,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 08.07.2026 | Kolejowa 35, Ziębice Lokal 10_LOK | 300 000 zł | 3 359 zł/m² ? | 89,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 11.06.2026 | Bolesława Chrobrego 10, Ziębice Lokal 1_LOK | 260 000 zł | 3 114 zł/m² ? | 83,5 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 03.06.2026 | Kościelna 3, Ziębice Lokal 5_LOK | 42 000 zł | 2 138 zł/m² ? | 19,6 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 22.05.2026 | Tadeusza Kościuszki 5, Ziębice Lokal 3_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 100 000 zł | 2 017 zł/m² ? | 49,6 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 19.05.2026 | Henryka Brodatego 42, Henryków Lokal 3_LOK | 385 000 zł | 4 458 zł/m² ? | 86,4 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 15.05.2026 | 74B, Niedźwiednik Lokal 5_LOK | 25 002 zł | 1 129 zł/m² ? | 22,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 15.05.2026 | Wojska Polskiego 12-12a, Ziębice Lokal 1_LOK | 170 000 zł | 4 144 zł/m² ? | 41,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
Brak transakcji dla wybranego typu.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Ziębice wynosi 2 823 zł/m² na podstawie 93 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Mieszkanie o medianowej powierzchni 49,6 m² kosztowało w tym okresie medianowo 150 000 zł; jest to cena z aktu notarialnego, nie cena ofertowa.
Mediana ceny wynosi 2 341 zł/m² na rynku pierwotnym i 3 038 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Ziębice wzrosły o 19,5% rok do roku.
Cena transakcyjna 2 823 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 31 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.