Jednostka ewidencyjna

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Ziębice - miasto

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: jednostka ewidencyjna Ziębice - miasto 022406_4 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

2 850 zł/m²

+3,7% r/r

Mediana ceny całkowitej

150 000 zł

Mediana metrażu

49,6 m²

Liczba transakcji

81

Ostatnie 12 miesięcy · 81 aktów notarialnych

Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · import: 31 sierpnia 2026

Opis obszaru

Ziębice - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 2 520 transakcji.

Mieszkania: 81 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 2 850 zł/m², a mediana metrażu 49,6 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 1721 1 190 zł/m² 60 000 zł 49,0 m²
Garaże 4 327 zł/m² 4 500 zł 13,8 m²
Handlowo-usługowe 69 1 537 zł/m² 69 250 zł 40,6 m²
Biurowe 6 2 996 zł/m² 104 476 zł 49,0 m²
Inne lokale 105 1 196 zł/m² 45 000 zł 35,5 m²
Działki budowlane 138 59 zł/m² 54 046 zł 775,0 m²
Działki rolne 163 18 zł/m² 54 200 zł 1 147,0 m²
Działki pozostałe 112 35 zł/m² 14 000 zł 514,5 m²
Budynki 212 2 783 zł/m² 187 002 zł 50,8 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 97,4%.

Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m² Mediana ceny całkowitej Wiarygodność próby
1 pokój 3 3 467 zł/m² 100 000 zł Niska próba
2 pokoje 16 2 952 zł/m² 106 000 zł Niska próba
3 pokoje 36 2 689 zł/m² 140 000 zł Co najmniej 30 aktów
4 pokoje 15 3 359 zł/m² 290 000 zł Niska próba
5 pokoi 6 2 314 zł/m² 222 000 zł Niska próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%.

Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m²
Rynek pierwotny 22 2 384 zł/m²
Rynek wtórny 56 3 095 zł/m²

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych; maksymalnie 30 części obszaru o największej liczbie aktów.

Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m²
Obręb ewidencyjny ZACHÓD 126 2 413 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m² Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 43 3 000 zł/m² +22,4% Wiarygodna
2025 73 2 450 zł/m² +9,5% Wiarygodna
2024 67 2 237 zł/m² +14,9% Wiarygodna
2023 71 1 947 zł/m² +25,1% Wiarygodna
2022 75 1 556 zł/m² -6,4% Wiarygodna
2021 105 1 663 zł/m² +7,8% Wiarygodna
2020 92 1 543 zł/m² +7,6% Wiarygodna
2019 86 1 434 zł/m² +5,1% Wiarygodna
2018 68 1 365 zł/m² +2,8% Wiarygodna
2017 73 1 328 zł/m² +1,7% Wiarygodna
2016 51 1 306 zł/m² -0,5% Wiarygodna
2015 45 1 313 zł/m² +17,5% Wiarygodna
2014 46 1 117 zł/m² +4,1% Wiarygodna
2013 76 1 073 zł/m² +6,1% Wiarygodna
2012 65 1 011 zł/m² +8,8% Wiarygodna
2011 96 929 zł/m² +1,8% Wiarygodna
2010 147 913 zł/m² Wiarygodna

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat ząbkowicki

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ząbkowickim w 2025 r.: 8 041 zł miesięcznie. To 85,7% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 137,3%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 60 000 zł — z 1 721 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 7 760 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 13,8%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 9 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 10,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 26,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,3%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie ząbkowickim 14,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 20,1 do 14,2.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie ząbkowickim w 2025 r.: 11,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 14,9% do 11,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,6 do 2,5.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
0,9 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
60 000 zł
Mediana ceny za m²
1 190 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
49,0 m²
Szacunkowy dochód netto
5 811 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 041 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat ząbkowicki
Liczba mieszkań w próbie
1721
Cena całego mieszkania 60 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 69 735 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 96 488 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -13,8%
Saldo migracji 2025 -9 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ząbkowickim

?
8 041 zł+137,3%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
85,7%+4,1
Stopa bezrobocia?
11,4%-3,5
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
7,2%

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
7 760 -13,8%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
3 667-14,5%
Kobiety?
4 093-13,1%
Wiek
0-14 lat?
831-26,5%
15-29 lat?
1 094-31,9%
30-44 lata?
1 546-21,7%
45-64 lata?
2 198-15,3%
65+?
2 091+23,7%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy ubyło 9 osób przez migracje w 2025 r.

?
-9 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-1,2
Migracje wewnętrzne na 1000?
-1,4+0,8
Migracje zagraniczne na 1000?
0,3
Zameldowania?
71
Wymeldowania?
80

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie ząbkowickim

?
14,2-5,9
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,5+0,9
Wodociąg?
7 557-12,8%
Kanalizacja?
6 400-10,4%

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
21.07.2026 Browarna 8, Ziębice Lokal 4_LOK 32 500 zł 844 zł/m² ? 38,5 m² ? 2 1
17.07.2026 Przemysłowa 4, Ziębice Lokal 6_LOK 290 000 zł 4 778 zł/m² ? 60,7 m² ? 4 2
08.07.2026 Kolejowa 35, Ziębice Lokal 10_LOK 300 000 zł 3 359 zł/m² ? 89,3 m² ? 4 3
11.06.2026 Bolesława Chrobrego 10, Ziębice Lokal 1_LOK 260 000 zł 3 114 zł/m² ? 83,5 m² ? 4 2
03.06.2026 Kościelna 3, Ziębice Lokal 5_LOK 42 000 zł 2 138 zł/m² ? 19,6 m² ? 2 3
22.05.2026 Tadeusza Kościuszki 5, Ziębice Lokal 3_LOK Udziały wymagają uwagi ? 100 000 zł 2 017 zł/m² ? 49,6 m² ? 2 2
15.05.2026 Wojska Polskiego 12-12a, Ziębice Lokal 1_LOK 170 000 zł 4 144 zł/m² ? 41,0 m² ? 3 1
07.05.2026 Browarna 2b, Ziębice Lokal 4_LOK 115 000 zł 2 778 zł/m² ? 41,4 m² ? 3 3
04.05.2026 Wałowa 81, Ziębice Lokal 17_LOK 57 000 zł 2 639 zł/m² ? 21,6 m² ? 2 1
04.05.2026 Kolejowa 13, Ziębice Lokal 2_LOK 227 000 zł 4 084 zł/m² ? 55,6 m² ? 3 2

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie ząbkowickim

Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Ziębice - miasto wynosi 2 850 zł/m² na podstawie 81 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.