Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Ciepłowody
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 13 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
1 319zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
75 000zł
Mediana powierzchni ?
56,9m²
Liczba transakcji ?
13
- 10 września 2024 – 10 września 2026 · 13 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · import 7 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaCiepłowody to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 694 transakcje.
Mieszkania: 13 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 319 zł/m², a mediana powierzchni 56,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 13 | 1 319 zł/m² | 75 000 zł | 56,9 m² |
| Garaże Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 29 | 7 zł/m² | 165 000 zł | 14 127,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 23 | 2 975 zł/m² | 282 500 zł | 88,1 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 7 | 1 319 zł/m² | 75 000 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 pokoi | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 13 | 1 319 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10 | 1 241 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Ciepłowody; część danych: powiat ząbkowicki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
0,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 63 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 052 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 62,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 742 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 042 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat ząbkowicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 47
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −13,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −15 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ząbkowickim w 2025 roku: 8 042 zł miesięcznie. To 85,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 63 000 zł — z 47 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Ciepłowody mieszkało 2 701 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 13,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 15 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,1%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie ząbkowickim 16,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie ząbkowickim w 2025 roku: 11,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,9% do 11,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 14 958 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 381,1%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,0 do 0,0.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 042 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
14 958 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
11,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
7,0%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
2 701osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 381osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 320osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
401osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
429osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
610osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
747osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
514osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−15 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−5,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−5,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
13
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
28
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
16,1
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
2 631
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
760
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10 września 2026 | 10, Dobrzenice Lokal 1 | 205 000 zł | 2 258 zł/m² ? | 90,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 3 sierpnia 2026 | Plac Adama Mickiewicza 4, Ciepłowody Lokal 2 | 213 000 zł | 2 980 zł/m² ? | 71,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 17 grudnia 2025 | Ząbkowicka 30B, Ciepłowody Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 50 000 zł | 686 zł/m² ? | 72,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 9 grudnia 2025 | 19a, Muszkowice Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 140 000 zł | 1 982 zł/m² ? | 70,7 m² ? | 1/1 ? | 5 | brak danych |
| 17 listopada 2025 | Dobrzenicka 2, Ciepłowody Lokal 3 | 100 000 zł | 2 000 zł/m² ? | 50,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 25 września 2025 | 10, Dobrzenice Lokal 3 | 110 000 zł | 1 313 zł/m² ? | 83,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 29 lipca 2025 | 13, Brochocin Lokal 2 | 55 000 zł | 1 170 zł/m² ? | 47,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 14 lipca 2025 | 18c, Koźmice Lokal 4 | 130 000 zł | 1 536 zł/m² ? | 84,6 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 23 czerwca 2025 | 18b, Koźmice Lokal 3 | 75 000 zł | 1 319 zł/m² ? | 56,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 26 maja 2025 | 13, Brochocin Lokal 2 | 50 000 zł | 1 064 zł/m² ? | 47,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Ciepłowody
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Ciepłowody?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Ciepłowody wynosi 1 319 zł/m² na podstawie 13 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Ciepłowody?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 56,9 m² kosztowało w tym okresie medianowo 75 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Ciepłowody rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Ciepłowody nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 1 319 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 7 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Import: 7 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych