Obręb ewidencyjny · sępoleński · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb Komierowo, sępoleński
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Komierowo (Komierowo), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 5 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
1 141zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
45 000zł
Mediana powierzchni ?
53,6m²
Liczba transakcji ?
5
- 4 sierpnia 2024 – 4 sierpnia 2026 · 5 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · import 6 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaKomierowo to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 58 transakcji.
Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 141 zł/m², a mediana powierzchni 53,6 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 5 | 1 141 zł/m² | 45 000 zł | 53,6 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki rolne Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat sępoleński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
0,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 58 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 269 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 64 932 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 454 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat sępoleński
- Liczba mieszkań w próbie
- 27
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −6,8%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −1 osoba
Co mówią dane o okolicy
Kilka wskaźników wypada tu słabo. Sprawdź je na miejscu, zanim złożysz ofertę — cena powinna to uwzględniać.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie sępoleńskim w 2025 roku: 7 454 zł miesięcznie. To 79,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 130,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 58 000 zł — z 27 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 27 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 6 287 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,8%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 1 osobę więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie sępoleńskim 11,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 801 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie sępoleńskim w 2025 roku: 11,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 19,3% do 11,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,0 do 4,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 454 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
79,5%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
11,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
7,0%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 287osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 226osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 061osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
953osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 115osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 372osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 675osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 172osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−1 osoba
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−0,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−0,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
76
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
77
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
11,1
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
4,1
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 979
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 369
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4 sierpnia 2026 | 23, Komierowo Lokal 14 | 45 000 zł | 840 zł/m² ? | 53,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 17 lipca 2025 | 22b, Komierowo Lokal 4 | 35 400 zł | 736 zł/m² ? | 48,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 19 grudnia 2024 | 22, Komierowo Lokal 5 | 40 000 zł | 1 141 zł/m² ? | 35,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 30 sierpnia 2024 | 23, Komierowo Lokal 6 | 240 000 zł | 2 864 zł/m² ? | 83,8 m² ? | 1/1 ? | 5 | 2 |
| 9 sierpnia 2024 | 2, Komierówko Lokal 6 | 140 000 zł | 2 076 zł/m² ? | 67,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 9 lutego 2024 | 19, Komierowo Lokal 2 | 125 000 zł | 3 086 zł/m² ? | 40,5 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 30 maja 2023 | 19, Komierowo Lokal 22 | 124 000 zł | 2 844 zł/m² ? | 43,6 m² ? | brak danych | 3 | 3 |
| 5 stycznia 2023 | 23, Komierowo Lokal 2 | 135 000 zł | 2 866 zł/m² ? | 47,1 m² ? | brak danych | 3 | 1 |
| 11 lutego 2021 | 22b, Komierowo Lokal 1 | 70 000 zł | 1 455 zł/m² ? | 48,1 m² ? | brak danych | 3 | 2 |
| 5 lipca 2019 | 23, Komierowo Lokal 16 | 77 000 zł | 1 437 zł/m² ? | 53,6 m² ? | brak danych | 3 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w obrębie ewidencyjnym Komierowo
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Import: 6 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych