Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne
Obręb ewidencyjny Sarniak, Leśniowice
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 6 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 943zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
260 000zł
Mediana powierzchni ?
73,9m²
Liczba transakcji ?
6
- 12 września 2023 – 12 września 2025 · 6 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaSarniak to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 76 transakcji.
Budynki: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Działki budowlane Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki rolne Niska próba | 8 | brak danych | 53 000 zł | 9 800,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Leśniowice; część danych: powiat chełmski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −14,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −8 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie chełmskim w 2025 roku: 7 718 zł miesięcznie. To 82,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Leśniowice mieszkały 3 204 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 14,1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 8 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie chełmskim 11,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 971 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 16,8 do 11,4.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie chełmskim w 2025 roku: 13,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 16,9% do 13,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 736 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 96,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,1 do 0,6.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 718 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 736 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
13,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
6,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
3 204osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 573osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 631osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
402osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
557osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
694osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
862osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
689osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−8 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,8
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
29
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
37
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
11,4
Dane za 2024 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
2 480
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
166
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 marca 2022 | 55, Sarniak Budynek 2 | 320 000 zł | 3 248 zł/m² ? | 98,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 1 marca 2022 | 55, Sarniak Budynek 1 | 320 000 zł | 3 030 zł/m² ? | 105,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 1 marca 2022 | 55, Sarniak Budynek 3 | 320 000 zł | 3 334 zł/m² ? | 96,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 1 marca 2022 | 55, Sarniak Budynek 4 | 320 000 zł | 14 046 zł/m² ? | 22,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 29 listopada 2021 | 14, Sarniak Budynek 1 | 100 000 zł | 1 353 zł/m² ? | 73,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 29 listopada 2021 | 14, Sarniak Budynek 3 | 100 000 zł | 2 919 zł/m² ? | 34,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 29 listopada 2021 | 14, Sarniak Budynek 2 | 100 000 zł | 5 413 zł/m² ? | 18,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 26 listopada 2021 | 3, Sarniak Budynek 4 | 342 969 zł | 3 526 zł/m² ? | 97,3 m² ? | brak danych | brak danych | brak danych |
| 26 listopada 2021 | 3, Sarniak Budynek 1 | 342 969 zł | 3 079 zł/m² ? | 111,4 m² ? | brak danych | brak danych | brak danych |
| 26 listopada 2021 | 3, Sarniak Budynek 3 | 342 969 zł | 3 079 zł/m² ? | 111,4 m² ? | brak danych | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych