Obręb ewidencyjny · gorzowski · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb Łupowo, gorzowski
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Łupowo (Łupowo, ulica Słowackiego), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
3
- 24 lipca 2024 – 24 lipca 2026 · 3 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · import 8 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaŁupowo to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 53 transakcje.
Mieszkania: 3 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 7 | 63 zł/m² | 80 000 zł | 1 402,0 m² |
| Budynki Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Bogdaniec; część danych: powiat gorzowski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 234 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 470 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 54,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 74 297 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 598 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat gorzowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 11
Tempo zmian okolicy ?
stabilna
- Zmiana liczby mieszkańców
- +0,7%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +45 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gorzowskim w 2025 roku: 8 598 zł miesięcznie. To 91,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 125,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 234 000 zł — z 11 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 11 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 roku w gminie Bogdaniec mieszkało 7 139 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 0,7%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 45 osób więcej, niż się wyprowadziło.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gorzowskim 13,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie gorzowskim w 2025 roku: 4,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,1% do 4,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 782 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 129,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 10,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,7 do 10,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 598 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 782 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
91,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
4,7%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,6%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
7 139osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 563osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 576osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 074osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 266osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 527osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 978osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 294osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+45 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
6,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
7,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−1,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
112
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
67
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,1
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
10,1
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
7 121
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
5 137
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18 czerwca 2026 | Leśników 9, Łupowo Lokal 7 Udziały wymagają uwagi ? | 163 000 zł | 3 241 zł/m² ? | 50,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 27 marca 2026 | Słowackiego 87, Łupowo Lokal 1 | 450 000 zł | 2 775 zł/m² ? | 162,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 23 lutego 2026 | Słowackiego 75, Łupowo Lokal 5 | 250 000 zł | 5 848 zł/m² ? | 42,8 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 21 czerwca 2024 | Leśników 3, Łupowo Lokal 12 Udziały wymagają uwagi ? | 325 000 zł | 6 730 zł/m² ? | 48,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 15 stycznia 2024 | Leśników 9, Łupowo Lokal 7 Udziały wymagają uwagi ? | 163 000 zł | 3 241 zł/m² ? | 50,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 15 grudnia 2023 | Słowackiego 75, Łupowo Lokal 4 Udziały wymagają uwagi ? | 427 000 zł | 3 783 zł/m² ? | 112,9 m² ? | 1/2,1/2 ? | 3 | brak danych |
| 24 listopada 2023 | Słowackiego 75, Łupowo Lokal 6 | 234 000 zł | 5 243 zł/m² ? | 44,6 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 15 września 2023 | Słowackiego 75, Łupowo Lokal 3 | 240 000 zł | 3 470 zł/m² ? | 69,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 30 marca 2022 | Słowackiego 70, Łupowo Lokal 3 | 180 000 zł | 3 315 zł/m² ? | 54,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 15 września 2021 | Słowackiego 75, Łupowo Lokal 1 | 165 000 zł | 1 818 zł/m² ? | 90,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w obrębie ewidencyjnym Łupowo
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Import: 8 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych