Obręb ewidencyjny

Obręb ewidencyjny Jodłówka-Wałki, Tarnów

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny Jodłówka-Wałki 121609_2.0003 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

1 896 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

58 391 zł

Mediana metrażu

83,7 m²

Liczba transakcji

14

Ostatnie 24 miesięcy · 14 aktów notarialnych

Opis obszaru

Jodłówka-Wałki to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 194 transakcje.

Budynki: 14 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 1 896 zł/m², a mediana metrażu 83,7 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Działki budowlane 8 40 zł/m² 45 740 zł 1 166,0 m²
Działki rolne 101 25 zł/m² 40 000 zł 799,5 m²
Działki pozostałe 52 7 zł/m² 12 500 zł 1 600,0 m²
Budynki 39 1 661 zł/m² 70 000 zł 93,1 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina Tarnów; część danych: powiat tarnowski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tarnowskim w 2025 r.: 7 288 zł miesięcznie. To 77,7% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 139%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.

Życie na co dzień

  • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Tarnów mieszkało 26 526 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców wzrosła o 3,8%. W 2025 r. wprowadziło się tu o 105 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,7%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie tarnowskim 16,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 10,2 do 16,8.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tarnowskim w 2025 r.: 7,6%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 11,6% do 7,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 6 455 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 141,3%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 3,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 2,7 do 3,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Czy okolica rośnie? ?
rosnąca
Ludność +3,8%
Saldo migracji 2025 +105 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tarnowskim

?
7 288 zł+139,0%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
6 455 zł+141,3%
Wynagrodzenie vs Polska?
77,7%+4,2
Stopa bezrobocia?
7,6%-4,0
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
3,6%-2,8

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem w gminie Tarnów

?
26 526 +3,8%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
13 054+3,3%
Kobiety?
13 472+4,3%
Wiek
0-14 lat?
3 874-5,4%
15-29 lat?
4 487-19,5%
30-44 lata?
5 625-2,8%
45-64 lata?
7 842+16,1%
65+?
4 698+40,3%

Migracje

Ruch mieszkańców

W gminie Tarnów przybyło 105 osób przez migracje w 2025 r.

?
+105 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
4,0
Migracje wewnętrzne na 1000?
3,4-1,6
Migracje zagraniczne na 1000?
0,5
Zameldowania?
383
Wymeldowania?
278

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie tarnowskim

?
16,8+6,6
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
3,1+0,4
Wodociąg?
24 969+7,2%
Kanalizacja?
20 364+14,1%

Najnowsze transakcje: Budynki

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
17.02.2026 50a, Jodłówka-Wałki Budynek 585_BUD 345 000 zł 3 376 zł/m² ? 102,2 m² ?
17.02.2026 Wałki Budynek 564_BUD 3 000 zł 22 zł/m² ? 138,6 m² ?
04.02.2026 62D, Jodłówka-Wałki Budynek 691_BUD 70 000 zł 1 444 zł/m² ? 48,5 m² ?
07.11.2025 19b, Jodłówka-Wałki Budynek 516_BUD 95,3 m² ?
07.11.2025 19b, Jodłówka-Wałki Budynek 521_BUD 24,7 m² ?
07.11.2025 19b, Jodłówka-Wałki Budynek 513_BUD 280 000 zł 3 913 zł/m² ? 71,6 m² ?
07.11.2025 19b, Jodłówka-Wałki Budynek 507_BUD 280 000 zł 6 045 zł/m² ? 46,3 m² ?
07.11.2025 19b, Jodłówka-Wałki Budynek 511_BUD 280 000 zł 3 991 zł/m² ? 70,2 m² ?
08.10.2025 131H, Jodłówka-Wałki Budynek 925_BUD 790 000 zł 8 747 zł/m² ? 90,3 m² ?
13.08.2025 Górówka Budynek 702_BUD 83 000 zł 3 031 zł/m² ? 27,4 m² ?

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie tarnowskim