Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · tatrzański · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań — obręb Murzasichle, tatrzański

Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Murzasichle (Murzasichle, ulica Sądelska), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

121705_2.0506

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 6 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

12 475zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

370 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

29,1m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

6

  • 29 września 2024 – 29 września 2026 · 6 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Murzasichle to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 182 transakcje.

Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 12 475 zł/m², a mediana powierzchni 29,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 6 12 475 zł/m² 370 000 zł 29,1 m²
Działki budowlane 2 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne Niska próba 19 116 zł/m² 120 000 zł 1 315,0 m²
Działki pozostałe 4 brak danych brak danych brak danych
Budynki 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Poronin; część danych: powiat tatrzański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,8rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    200 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    6 001 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    35,1 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    70 648 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 152 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat tatrzański
    Liczba mieszkań w próbie
    37

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +2,9%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −7 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tatrzańskim w 2025 roku: 8 152 zł miesięcznie. To 87,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 131,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 200 000 zł — z 37 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Poronin mieszkało 11 807 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 2,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 7 osób więcej, niż się wprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 17,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,1%. Stan na koniec 2025 roku
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tatrzańskim 30,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tatrzańskim w 2025 roku: 9,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,9% do 9,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 111 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 122,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,8 do 4,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 152 złmiesięcznie

    +131,6%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    7 111 złrocznie

    +122,5%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,0%

    +2,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    9,0%

    −3,9

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    6,9%

    −2,4

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    11 807osób

    +2,9%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    5 794osoby

    +2,0%49,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    6 013osób

    +3,8%50,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    2 058osób

    −3,5%17,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    2 179osób

    −17,4%18,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    2 672osoby

    +1,3%22,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    3 067osób

    +17,0%26,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 831osób

    +26,8%15,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −7 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −0,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −0,5

    −4,1

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −0,1

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    72

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    79

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    30,5

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    4,0

    +1,2

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    8 197

    +6,8%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    6 604

    +11,5%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 lipca 2026, 31,05 m²

      Gutowa 5E, Murzasichle

      440 000 złCena za metr kwadratowy: 14 171 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 31,05 m²
      • 2 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 maja 2026, 39,66 m²

      Gutowa 5D, Murzasichle

      550 000 złCena za metr kwadratowy: 13 868 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39,66 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 lutego 2026, 27,07 m²

      Gutowa 5D, Murzasichle

      300 000 złCena za metr kwadratowy: 11 082 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 27,07 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 listopada 2025, 17,18 m²

      Gutowa 5D, Murzasichle

      295 000 złCena za metr kwadratowy: 17 171 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 17,18 m²
      • 1 izba
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 października 2025, 26,8 m²

      Gutowa 5D, Murzasichle

      285 000 złCena za metr kwadratowy: 10 634 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,8 m²
      • 1 izba
      • piętro 2
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 października 2025, 48,05 m²

      Gutowa 5D, Murzasichle

      500 000 złCena za metr kwadratowy: 10 406 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,05 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • udziały wymagają uwagi
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 października 2025, 37,24 m²

      Gutowa 5D, Murzasichle

      30 000 złCena za metr kwadratowy: 806 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 37,24 m²
      • udział 1/14
      • 1 izba
      • piętro 1
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • udziały wymagają uwagi
      • poza statystykami
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 marca 2024, 23,61 m²

      Gutowa 5E, Murzasichle

      350 000 złCena za metr kwadratowy: 14 824 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 23,61 m²
      • 2 izby
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 maja 2023, 21,19 m²

      Gutowa 5E, Murzasichle

      330 000 złCena za metr kwadratowy: 15 573 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 21,19 m²
      • 1 izba
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 lipca 2021, 114,08 m²

      Sądelska 57A, Murzasichle

      135 000 złCena za metr kwadratowy: 1 183 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 114,08 m²
      • 5 izb
      • piętro 1
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza medianami cen

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych