Obręb ewidencyjny
Obręb ewidencyjny P-70, Kraków-Podgórze
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
2 303 zł/m²
+21,8% r/r
Mediana ceny całkowitej
50 000 zł
Mediana metrażu
25,9 m²
Liczba transakcji
9
Ostatnie 24 miesięcy · 9 aktów notarialnych
Opis obszaru
P-70 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 452 transakcje.
Garaże: 9 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 2 303 zł/m², a mediana metrażu 25,9 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 990 | 6 585 zł/m² | 313 700 zł | 47,8 m² |
| Garaże | 368 | 1 265 zł/m² | 30 000 zł | 28,0 m² |
| Handlowo-usługowe | 2 | 9 145 zł/m² | 2 026 034 zł | 197,5 m² |
| Inne lokale | 74 | 950 zł/m² | 29 304 zł | 28,6 m² |
| Działki budowlane | 11 | 588 zł/m² | 1 497 000 zł | 1 774,0 m² |
| Działki rolne | 4 | 195 zł/m² | 50 000 zł | 550,0 m² |
| Budynki | 12 | — | — | 100,5 m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Gmina, Województwo
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina; część danych: KrakówDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Krakowie w 2025 r.: 11 419 zł miesięcznie. To 121,8% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 157,7%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 313 700 zł — z 990 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w Krakowie 25,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 21 tysięcy przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 34,7 do 25,5.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w Krakowie w 2025 r.: 2,5%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 4,4% do 2,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 14,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 6,5 do 14,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 313 700 zł
- Mediana ceny za m²
- 6 585 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 47,8 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 8 114 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 11 419 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- Kraków
- Liczba mieszkań w próbie
- 990
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w Krakowie
Najważniejsze dane
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w Krakowie
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Garaże
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Garaże”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.03.2026 | KOMUNY PARYSKIEJ 60, KRAKÓW Lokal G_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 53 000 zł | 2 441 zł/m² ? | 21,7 m² ? | 6/584 ? | — | -1 |
| 30.10.2025 | BPA ALBINA MAŁYSIAKA 14, KRAKÓW Lokal G1_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 45 000 zł | 1 517 zł/m² ? | 29,7 m² ? | 2966/75602 ? | — | -1 |
| 18.07.2025 | KOMUNY PARYSKIEJ 54, KRAKÓW Lokal G_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 40 000 zł | 772 zł/m² ? | 51,8 m² ? | 2714/41708 ? | — | -1 |
| 09.07.2025 | KOMUNY PARYSKIEJ 54, KRAKÓW Lokal G_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 60 000 zł | 1 124 zł/m² ? | 53,4 m² ? | 2798/41708 ? | — | -1 |
| 16.05.2025 | KOMUNY PARYSKIEJ 58, KRAKÓW Lokal G_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 95 000 zł | 3 180 zł/m² ? | 29,9 m² ? | 8/257 ? | — | -1 |
| 23.04.2025 | KOMUNY PARYSKIEJ 58A, KRAKÓW Lokal G_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 80 000 zł | 3 372 zł/m² ? | 23,7 m² ? | 6/429 ? | — | -1 |
| 15.04.2025 | KOMUNY PARYSKIEJ 60, KRAKÓW Lokal G_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 50 000 zł | 2 303 zł/m² ? | 21,7 m² ? | 6/584 ? | — | -1 |
| 21.02.2025 | BPA ALBINA MAŁYSIAKA 16, KRAKÓW Lokal G1_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 50 000 zł | 1 931 zł/m² ? | 25,9 m² ? | 2590/75570 ? | — | -1 |
| 17.12.2024 | KOMUNY PARYSKIEJ 54, KRAKÓW Lokal G_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 15 000 zł | 2 354 zł/m² ? | 6,4 m² ? | 668/83416 ? | — | -1 |
| 16.01.2024 | BPA ALBINA MAŁYSIAKA 16, KRAKÓW Lokal G1_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 45 000 zł | 1 648 zł/m² ? | 27,3 m² ? | 2730/75570 ? | — | -1 |
Brak transakcji dla wybranego typu.