Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne
Obręb ewidencyjny JEDLNIA LETNISKO, Jedlnia-Letnisko - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Od 29 lipca 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 2 z 26 sprzedaży budynków w tym obszarze, a medianę ceny za metr kwadratowy budynków pokazujemy od 5 takich aktów.
Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni użytkowej ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 29 lipca 2024 – 29 lipca 2026 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
26
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 2 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
315 000zł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
1 042m²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
1kondygnacja
W 11 z 17 sprzedaży z budynkiem mieszkalnym, dla których znamy liczbę kondygnacji.
Opis obszaru
Cena transakcyjnaJEDLNIA LETNISKO to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 58 transakcji.
Budynki: 1 transakcja w statystykach cen za metr kwadratowy. Od 29 lipca 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 2 z 26 sprzedaży budynków w tym obszarze, a medianę ceny za metr kwadratowy budynków pokazujemy od 5 takich aktów. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 315 000 zł, a mediana powierzchni działek 1 042 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 21 | 95 zł/m² | 70 000 zł | 1 000,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat radomski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Tempo zmian okolicy ?
stabilna
- Zmiana liczby mieszkańców
- −0,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +6 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie radomskim w 2025 roku: 7 738 zł miesięcznie. To 82,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 147,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
Życie na co dzień
- Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 3 958 osób. Od 2022 roku liczba mieszkańców spadła o 0,5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 6 osób więcej, niż się wyprowadziło.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie radomskim 11,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie radomskim w 2025 roku: 16,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 25,1% do 16,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2022 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2022 roku wskaźnik spadł z 3,2 do 2,0.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 738 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
16,8%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
8,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
3 958osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 903osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 055osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
625osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
689osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
846osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 086osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
712osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+6 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
1,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
1,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
46
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
40
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
11,6
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
2 838
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 066
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Sprzedaż budynku, 28 lutego 2025, 167 m²
Płużańskiego 24, Jedlnia-Letnisko
700 000 złCena za metr kwadratowy: 4 192 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 167 m²
Sprzedaż budynku, 21 marca 2024, 178 m²
Kolonka 6, Jedlnia-Letnisko
760 000 złCena za metr kwadratowy: 4 270 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 178 m²
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych