Obręb ewidencyjny · Warszawa, Rembertów
Ceny mieszkań Warszawa Rembertów — obręb ewidencyjny 3-09-14
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
6 327 zł/m²
—
Mediana ceny całkowitej
670 000 zł
Mediana metrażu
105,9 m²
Liczba transakcji
1
Ostatnie 24 miesięcy · 1 akt notarialny
Ostatni miesiąc danych: luty 2026 · import: 18 sierpnia 2026
Opis obszaru
3-09-14 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 34 transakcje.
Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za m² wynosi 6 327 zł/m², a mediana metrażu 105,9 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 16 | 4 847 zł/m² | 538 000 zł | 106,0 m² |
| Działki budowlane | 3 | 1 004 zł/m² | 730 000 zł | 677,0 m² |
| Budynki | 15 | 6 117 zł/m² | 420 000 zł | 100,2 m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Gmina, Województwo
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina; część danych: WarszawaDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Warszawie w 2025 r.: 11 688 zł miesięcznie. To 124,6% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 109%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 538 000 zł — z 16 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 24 981 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców wzrosła o 4,2%. W 2025 r. wprowadziło się tu o 29 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,3%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w Warszawie 26,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 99 tysięcy przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 29,1 do 26,6.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w Warszawie w 2025 r.: 1,5%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 3,3% do 1,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 11,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 9,2 do 11,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 538 000 zł
- Mediana ceny za m²
- 4 847 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 106,0 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 8 298 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 11 688 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- Warszawa
- Liczba mieszkań w próbie
- 16
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w Warszawie
Najważniejsze dane
Ludność i wiek
Ludność ogółem na poziomie gminy
Płeć
Wiek
Migracje
Na poziomie gminy przybyło 29 osób przez migracje w 2025 r.
Co składa się na bilans
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w Warszawie
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.02.2026 | ulica Szewska 12C, Warszawa Lokal 2_LOK | 670 000 zł | 6 327 zł/m² ? | 105,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 01.11.2023 | ulica Szewska 12C, Warszawa Lokal 2_LOK | 1 125 000 zł | 10 623 zł/m² ? | 105,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 26.12.2018 | ulica Szewska 12B, Warszawa Lokal 2_LOK | 599 000 zł | 6 413 zł/m² ? | 93,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 24.09.2015 | ulica Szewska 12B, Warszawa Lokal | 445 000 zł | 4 198 zł/m² ? | 106,0 m² ? | — | 4 | 2 |
| 01.12.2014 | ulica Szewska 12B, Warszawa Lokal | 450 000 zł | 4 818 zł/m² ? | 93,4 m² ? | — | 3 | 1 |
| 08.10.2014 | ulica Szewska 12C, Warszawa Lokal | 475 000 zł | 4 485 zł/m² ? | 105,9 m² ? | — | 4 | 2 |
| 19.09.2014 | ulica Szewska 12C, Warszawa Lokal | 455 000 zł | 4 877 zł/m² ? | 93,3 m² ? | — | 3 | 1 |
| 16.09.2014 | ulica Szewska 12, Warszawa Lokal | 477 000 zł | 4 244 zł/m² ? | 112,4 m² ? | — | 4 | 2 |
| 20.08.2014 | ulica Szewska 12A, Warszawa Lokal | 450 000 zł | 4 245 zł/m² ? | 106,0 m² ? | — | 4 | 2 |
| 25.06.2014 | ulica Szewska 12, Warszawa Lokal | 450 000 zł | 4 683 zł/m² ? | 96,1 m² ? | — | 3 | 1 |
Brak transakcji dla wybranego typu.