Obręb ewidencyjny
Obręb ewidencyjny 07 - Południe, Jasło
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
—
—
Mediana ceny całkowitej
—
Mediana metrażu
37,7 m²
Liczba transakcji
15
Ostatnie 24 miesięcy · 15 aktów notarialnych
Opis obszaru
07 - Południe to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 223 transakcje.
Budynki: 15 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi brak danych, a mediana metrażu 37,7 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 15 | 980 zł/m² | 44 866 zł | 49,1 m² |
| Działki budowlane | 11 | 2 600 zł/m² | 130 000 zł | 254,0 m² |
| Działki rolne | 24 | — | — | 683,5 m² |
| Działki pozostałe | 3 | — | — | 539,0 m² |
| Budynki | 170 | 19 zł/m² | 10 000 zł | 70,3 m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina Jasło; część danych: powiat jasielskiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: są rzeczy do sprawdzenia
Kilka wskaźników wypada tu słabo. Sprawdź je na miejscu, zanim złożysz ofertę — cena powinna to uwzględniać.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie jasielskim w 2025 r.: 7 863 zł miesięcznie. To 83,8% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 141%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 44 866 zł — z 15 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Jasło mieszkały 32 042 osoby. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 11%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 136 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 25,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,5%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie jasielskim 8,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 10,2 do 8,8.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie jasielskim w 2025 r.: 13,6%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 15,2% do 13,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 8 584 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 150,7%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Tempo budowy prawie się nie zmienia.W 2017 r. oddano tu do użytku 1,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik prawie się nie zmienił.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 44 866 zł
- Mediana ceny za m²
- 980 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 49,1 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 5 690 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 7 863 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat jasielski
- Liczba mieszkań w próbie
- 15
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie jasielskim
Najważniejsze dane
Ludność i wiek
Ludność ogółem w gminie Jasło
Płeć
Wiek
Migracje
W gminie Jasło ubyło 136 osób przez migracje w 2025 r.
Co składa się na bilans
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie jasielskim
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Budynki
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 15.06.2026 | Gen. Grota-Roweckiego 12, Jasło Budynek 1004_BUD | — | — | 65,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 18.05.2026 | Mikołaja Kopernika, Jasło Budynek 651_BUD | — | — | 893,2 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 17.04.2026 | Wincentego Pola 77, Jasło Budynek 261_BUD | — | — | 68,1 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 17.04.2026 | Wincentego Pola 77, Jasło Budynek 262_BUD | — | — | 15,3 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 23.03.2026 | K.K.Baczyńskiego, Jasło Budynek 576_BUD Udziały wymagają uwagi ? | — | — | 20,2 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 11.03.2026 | Ignacego Paderewskiego 4, Jasło Budynek 989_BUD | — | — | 104,5 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 02.02.2026 | 3 Maja 49, Jasło Budynek 949_BUD | — | — | 17,3 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 02.02.2026 | 3 Maja 49, Jasło Budynek 948_BUD | — | — | 159,3 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 21.12.2025 | Wincentego Pola 11, Jasło Budynek 350_BUD | — | — | 98,4 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 16.09.2025 | Mikołaja Kopernika, Jasło Budynek 684_BUD | — | — | 14,9 m² ? | 1/1 ? | — | — |
Brak transakcji dla wybranego typu.