Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne

Obręb ewidencyjny Nowa Sarzyna, Nowa Sarzyna - miasto

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

180805_4.0007

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Od 24 kwietnia 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 26 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków.

Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni użytkowej ?

brak danych

Liczba transakcji ?

0

  • 24 kwietnia 2024 – 24 kwietnia 2026 · 0 aktów notarialnych
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Sprzedaże budynków

Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką

Liczba sprzedaży budynków

26

Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.

Mediana ceny transakcji budynków

30 000zł

Niska próba

Cena całej transakcji, razem z działką.

Mediana powierzchni działek

64m²

Niska próba

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Nowa Sarzyna to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 631 transakcji.

Budynki: 0 transakcji w statystykach cen za metr kwadratowy. Od 24 kwietnia 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 26 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 30 000 zł, a mediana powierzchni działek 64 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 60 4 030 zł/m² 200 000 zł 49,1 m²
Garaże brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Handlowo-usługowe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale Niska próba 6 891 zł/m² 15 750 zł 19,0 m²
Działki budowlane 4 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne Niska próba 7 51 zł/m² 39 900 zł 679,0 m²
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Budynki brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat leżajski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,6rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    108 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 216 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    48,6 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    66 446 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 639 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat leżajski
    Liczba mieszkań w próbie
    445

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −14,2%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −33 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie leżajskim w 2025 roku: 7 639 zł miesięcznie. To 81,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 131,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 108 000 zł — z 441 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 5 190 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 14,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 33 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 27,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 61,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie leżajskim 14,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie leżajskim w 2025 roku: 14,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,4% do 14,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 14,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,8 do 14,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 639 złmiesięcznie

    +131,3%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    81,5%

    +1,9

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    14,1%

    −3,3

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    7,8%

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    5 190osób

    −14,2%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    2 432osoby

    −17,2%46,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    2 758osób

    −11,4%53,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    583osoby

    −30,0%11,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    754osoby

    −32,1%14,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 091osób

    −27,7%21,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 362osoby

    −22,2%26,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 400osób

    +65,3%27,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −33 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −6,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −6,5

    −2,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,2

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    55

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    88

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    14,4

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    14,4

    +13,6

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    5 184

    −14,2%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    4 957

    −13,5%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Budynki

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż budynku, 24 lutego 2016, 19 m²

      Niwa

      10 000 złCena za metr kwadratowy: 526 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 19 m²
    2. Sprzedaż budynku, 22 lutego 2016, 130 m²

      Sarzyna

      80 000 złCena za metr kwadratowy: 615 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 130 m²
      • jeden z 2 budynków sprzedanych w jednym akcie
    3. Sprzedaż budynku, 22 lutego 2016, 67 m²

      Sarzyna

      10 000 złCena za metr kwadratowy: 149 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 67 m²
      • jeden z 2 budynków sprzedanych w jednym akcie
    4. Sprzedaż budynku, 23 grudnia 2015, 19 m²

      Niwa

      12 000 złCena za metr kwadratowy: 632 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 19 m²
    5. Sprzedaż budynku, 2 grudnia 2015, 19 m²

      Niwa

      7 000 złCena za metr kwadratowy: 368 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 19 m²
    6. Sprzedaż budynku, 5 listopada 2015, 20 m²

      Niwa

      12 800 złCena za metr kwadratowy: 640 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 20 m²
    7. Sprzedaż budynku, 4 listopada 2015, 20 m²

      Niwa

      7 000 złCena za metr kwadratowy: 350 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 20 m²
    8. Sprzedaż budynku, 5 października 2015, 156 m²

      Janda

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 962 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 156 m²
    9. Sprzedaż budynku, 10 lipca 2015, 20 m²

      Niwa

      9 500 złCena za metr kwadratowy: 475 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 20 m²
    10. Sprzedaż budynku, 2 kwietnia 2015, 19 m²

      Osiedle Stałe

      16 000 złCena za metr kwadratowy: 842 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 19 m²

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych