Obręb ewidencyjny · przemyski · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb Stubno, przemyski
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Stubno (Stubno), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 6 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 004zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
134 500zł
Mediana powierzchni ?
47,2m²
Liczba transakcji ?
6
- 28 listopada 2023 – 28 listopada 2025 · 6 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: listopad 2025 · import 29 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaStubno to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 55 transakcji.
Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 20 | brak danych | brak danych | 3 300,0 m² |
| Budynki Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Stubno; część danych: powiat przemyski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 134 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 004 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 47,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 65 310 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 500 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat przemyski
- Liczba mieszkań w próbie
- 6
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −8,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −9 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie przemyskim w 2025 roku: 7 500 zł miesięcznie. To 80,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 134,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 134 500 zł — z 6 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 6 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Stubno mieszkało 3 609 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 8,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 9 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie przemyskim 7,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 662 przestępstwa rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 9,4 do 7,8.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie przemyskim w 2025 roku: 16,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,9% do 16,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 11 831 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 185,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,3 do 1,1.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 500 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
11 831 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
80,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
16,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
6,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
3 609osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 801osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 808osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
497osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
679osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
761osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
993osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
679osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−9 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−3,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
43
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
52
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
7,8
Dane za 2024 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,1
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
3 424
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 767
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16 września 2022 | Stubno Lokal 2 | 130 000 zł | 2 928 zł/m² ? | 44,4 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 1 czerwca 2022 | Gęsia Wola Lokal 1 | 340 000 zł | 4 677 zł/m² ? | 72,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 5 maja 2022 | Stubno Lokal 3 | 16 000 zł | 863 zł/m² ? | 18,5 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 7 marca 2022 | Zakościele Lokal 5 | 90 000 zł | 1 651 zł/m² ? | 54,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 28 grudnia 2021 | Stubno Lokal 7 | 154 000 zł | 3 080 zł/m² ? | 50,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 9 grudnia 2021 | Stubno Lokal 6 | 139 000 zł | 3 159 zł/m² ? | 44,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: listopad 2025. Import: 29 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych