Obręb ewidencyjny
Obręb ewidencyjny Malinowice, Psary
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
6 156 zł/m²
—
Mediana ceny całkowitej
676 053 zł
Mediana metrażu
114,7 m²
Liczba transakcji
13
Ostatnie 24 miesięcy · 13 aktów notarialnych
Opis obszaru
Malinowice to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 299 transakcji.
Budynki: 13 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 6 156 zł/m², a mediana metrażu 114,7 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Działki budowlane | 169 | 126 zł/m² | 140 000 zł | 832,0 m² |
| Działki rolne | 88 | 41 zł/m² | 425 824 zł | 1 555,0 m² |
| Działki pozostałe | 6 | — | 10 705 zł | 720,0 m² |
| Budynki | 44 | 4 688 zł/m² | 400 000 zł | 105,7 m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina Psary; część danych: powiat będzińskiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie będzińskim w 2025 r.: 8 230 zł miesięcznie. To 87,8% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 138,5%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Psary mieszkało 12 365 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców wzrosła o 4,1%. W 2025 r. wprowadziło się tu o 69 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,8%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie będzińskim 28,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 27,9 do 28,1.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie będzińskim w 2025 r.: 6,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 13,1% do 6,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 14 454 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 274,9%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 1,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,5 do 1,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie będzińskim
Najważniejsze dane
Ludność i wiek
Ludność ogółem w gminie Psary
Płeć
Wiek
Migracje
W gminie Psary przybyło 69 osób przez migracje w 2025 r.
Co składa się na bilans
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie będzińskim
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Budynki
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.03.2026 | Bukowa 16, Malinowice Budynek 509_BUD | 1 900 000 zł | 7 727 zł/m² ? | 245,9 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 11.02.2026 | Topolowa 1A, Malinowice Budynek 735_BUD | 652 106 zł | 5 302 zł/m² ? | 123,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 20.01.2026 | Wiejska 1b, Malinowice Budynek 51_BUD | 747 000 zł | 5 336 zł/m² ? | 140,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 20.01.2026 | Wiejska 1b, Malinowice Budynek 431_BUD | 747 000 zł | 30 190 zł/m² ? | 24,7 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 08.01.2026 | Belna 165, Strzyżowice Budynek 456_BUD | 750 000 zł | 7 055 zł/m² ? | 106,3 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 08.01.2026 | Belna 165, Strzyżowice Budynek 246_BUD | 750 000 zł | 4 688 zł/m² ? | 160,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 25.08.2025 | Belna 159, Strzyżowice Budynek 662_BUD | 285 000 zł | 17 842 zł/m² ? | 16,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 25.08.2025 | Belna 159, Strzyżowice Budynek 220_BUD | 285 000 zł | 2 204 zł/m² ? | 129,3 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 14.08.2025 | Szkolna 13, Malinowice Budynek 276_BUD | 700 000 zł | 34 959 zł/m² ? | 20,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 14.08.2025 | Szkolna 13, Malinowice Budynek 237_BUD | 700 000 zł | 7 861 zł/m² ? | 89,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
Brak transakcji dla wybranego typu.