Obręb ewidencyjny · pszczyński · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym — obręb Mizerów, pszczyński
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Mizerów (Mizerów, ulica Wyzwolenia), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 18 lutego 2024 – 18 lutego 2026 · 2 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: luty 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaMizerów to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 13 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Suszec; część danych: powiat pszczyński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 96 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 331 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 40,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 72 076 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 327 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat pszczyński
- Liczba mieszkań w próbie
- 13
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +7,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +87 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pszczyńskim w 2025 roku: 8 327 zł miesięcznie. To 88,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 96 000 zł — z 12 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 12 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Suszec mieszkało 12 907 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 7,3%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 87 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 18,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 14,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,8%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pszczyńskim 15,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie pszczyńskim w 2025 roku: 3,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 4,9% do 3,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 803 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 173,1%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 4,7 do 5,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 327 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 803 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
88,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
3,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,1%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
12 907osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
6 353osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
6 554osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 392osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 268osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 793osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 558osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 896osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+87 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
6,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
7,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
204
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
117
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
15,0
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
5,1
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
12 619
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
7 929
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 lutego 2026, 54 m²
Lipki 3, Mizerów
130 000 złCena za metr kwadratowy: 2 407 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 marca 2025, 55,5 m²
Wyzwolenia 241, Mizerów
280 000 złCena za metr kwadratowy: 5 045 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,5 m²
- 3 izby
- piętro 3
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 stycznia 2024, 66,7 m²
Wyzwolenia 241, Mizerów
50 000 złCena za metr kwadratowy: 750 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66,7 m²
- 4 izby
- udziały wymagają uwagi
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 października 2023, 64 m²
Lipki 3, Mizerów
189 800 złCena za metr kwadratowy: 2 966 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64 m²
- 4 izby
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 sierpnia 2021, 36,48 m²
Wyzwolenia 336, Mizerów
85 000 złCena za metr kwadratowy: 2 330 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,48 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 lipca 2021, 27 m²
Lipki 1, Mizerów
128 000 złCena za metr kwadratowy: 4 741 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 27 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 czerwca 2021, 40,91 m²
Wyzwolenia 336, Mizerów
90 000 złCena za metr kwadratowy: 2 200 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40,91 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 kwietnia 2021, 36,48 m²
Wyzwolenia 338, Mizerów
98 000 złCena za metr kwadratowy: 2 686 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,48 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 kwietnia 2021, 40,3 m²
Wyzwolenia 336, Mizerów
94 000 złCena za metr kwadratowy: 2 333 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40,3 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 kwietnia 2019, 27 m²
Lipki 1, Mizerów
35 000 złCena za metr kwadratowy: 1 296 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 27 m²
- 2 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: luty 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych