Obręb ewidencyjny · czarnkowsko-trzcianecki · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb Huta, czarnkowsko-trzcianecki
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Huta (Huta, ulica Radomska), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 5 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
929zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
23 400zł
Mediana powierzchni ?
26,8m²
Liczba transakcji ?
5
- 14 lipca 2024 – 14 lipca 2026 · 5 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · import 18 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaHuta to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 81 transakcji.
Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 929 zł/m², a mediana powierzchni 26,8 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 5 | 929 zł/m² | 23 400 zł | 26,8 m² |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki pozostałe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Czarnków; część danych: powiat czarnkowsko-trzcianecki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 69 800 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 251 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 251 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 104 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat czarnkowsko-trzcianecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 12
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −2,7%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −3 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim w 2025 roku: 8 104 zł miesięcznie. To 86,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 131,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 69 800 zł — z 12 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 12 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Czarnków mieszkało 11 075 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 2,7%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 3 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,9%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim 13,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim w 2025 roku: 6,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,3% do 6,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 666 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 190,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,5 do 3,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 104 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 666 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,5%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
11 075osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
5 629osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
5 446osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 781osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 942osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 457osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 009osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 886osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−3 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−0,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−0,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
105
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
108
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,1
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
9 764
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 958
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 kwietnia 2026 | KOMORZEWSKA 7, Huta Lokal | 51 000 zł | 986 zł/m² ? | 51,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 4 marca 2026 | KOMORZEWSKA 7, Huta Lokal Udziały wymagają uwagi ? | 6 000 zł | 928 zł/m² ? | 6,5 m² ? | 1/8 ? | 3 | brak danych |
| 4 marca 2026 | KOMORZEWSKA 7, Huta Lokal Udziały wymagają uwagi ? | 6 000 zł | 928 zł/m² ? | 6,5 m² ? | 1/8 ? | 3 | brak danych |
| 26 lutego 2026 | KOMORZEWSKA 7, Huta Lokal Udziały wymagają uwagi ? | 23 400 zł | 873 zł/m² ? | 26,8 m² ? | 177/336 ? | 3 | brak danych |
| 16 grudnia 2025 | KOMORZEWSKA 7, Huta Lokal | 150 000 zł | 3 119 zł/m² ? | 48,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 14 grudnia 2023 | Radomska 3, Huta Lokal | 59 100 zł | 850 zł/m² ? | 69,6 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 5 grudnia 2022 | Radomska 3, Huta Lokal | 85 830 zł | 1 815 zł/m² ? | 47,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 9 grudnia 2021 | KOMORZEWSKA 2, Huta Lokal | 80 500 zł | 1 515 zł/m² ? | 53,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 10 stycznia 2019 | KOMORZEWSKA 5, Huta Lokal | 110 000 zł | 2 287 zł/m² ? | 48,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 28 lutego 2018 | KOMORZEWSKA 7, Huta Lokal | 87 000 zł | 1 809 zł/m² ? | 48,1 m² ? | brak danych | 3 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w obrębie ewidencyjnym Huta
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Import: 18 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych