Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · poznański · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań na rynku wtórnym — obręb Bolechówko, poznański

Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Bolechówko (Bolechówko, ulica Lipowa), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

302104_2.0014

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 6 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

9 644zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

732 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

75,0m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

6

  • 6 lutego 2024 – 6 lutego 2026 · 6 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: luty 2026 · zmiana danych 6 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Bolechówko to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 11 transakcji.

Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.

Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 9 644 zł/m², a mediana powierzchni 75,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 6 9 644 zł/m² 732 000 zł 75,0 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle:

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Czerwonak; część danych: powiat poznański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    10,4rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    698 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    8 913 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    75,0 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 058 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 713 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat poznański
    Liczba mieszkań w próbie
    11

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +4,3%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +178 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie poznańskim w 2025 roku: 7 713 zł miesięcznie. To 82,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 109,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest drogie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 698 000 zł — z 11 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 10,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Porównaj cenę z oferty z medianą za metr kwadratowy — dopiero to pokazuje, czy mieszkanie jest drogie, czy tylko duże.Niska próba: mediana z 11 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Czerwonak mieszkały 28 262 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 4,3%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 178 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie poznańskim 12,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 8 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie poznańskim w 2025 roku: 1,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 2,7% do 1,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 867 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 161,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 6,8 do 6,2.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 713 złmiesięcznie

    +109,8%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    8 867 złrocznie

    +161,6%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    82,3%

    −6,3

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    1,2%

    −1,5

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    1,0%

    −0,9

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    28 262osoby

    +4,3%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    13 850osób

    +4,8%49,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    14 412osób

    +3,9%51,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    4 196osób

    −11,0%14,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    4 511osób

    −6,5%16,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    6 096osób

    −16,6%21,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    8 095osób

    +9,2%28,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    5 364osoby

    +89,1%19,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +178 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    6,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    5,8

    +1,7

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,5

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    459

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    281

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,2

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    6,2

    −0,6

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    27 608

    +5,7%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    22 165

    +12,7%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 lutego 2026, 74,98 m²

      Łubinowa 12, Bolechówko

      860 000 złCena za metr kwadratowy: 11 470 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 74,98 m²
      • piętro 1
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 listopada 2025, 74,98 m²

      Łubinowa 14, Bolechówko

      720 000 złCena za metr kwadratowy: 9 603 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 74,98 m²
      • piętro 1
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lipca 2025, 74,98 m²

      Łubinowa 14, Bolechówko

      730 000 złCena za metr kwadratowy: 9 736 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 74,98 m²
      • piętro 1
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 stycznia 2025, 74,98 m²

      Łubinowa 10, Bolechówko

      675 000 złCena za metr kwadratowy: 9 002 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 74,98 m²
      • piętro 1
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 czerwca 2024, 75,78 m²

      Frezjowa 12, Bolechówko

      734 000 złCena za metr kwadratowy: 9 686 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 75,78 m²
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 lutego 2024, 94,13 m²

      Dereniowa 12, Bolechówko

      839 000 złCena za metr kwadratowy: 8 913 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 94,13 m²
      • piętro 1
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 października 2023, 109,09 m²

      Migdałowa 8, Bolechówko

      698 000 złCena za metr kwadratowy: 6 398 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 109,09 m²
      • piętro 2
      • udziały wymagają uwagi
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 lipca 2023, 104,42 m²

      Dereniowa 13, Bolechówko

      580 000 złCena za metr kwadratowy: 5 554 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 104,42 m²
      • piętro 1
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 kwietnia 2022, 74,98 m²

      Łubinowa 6, Bolechówko

      368 000 złCena za metr kwadratowy: 4 908 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 74,98 m²
      • piętro 1
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 lutego 2022, 94,13 m²

      Dereniowa 12, Bolechówko

      430 000 złCena za metr kwadratowy: 4 568 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 94,13 m²
      • piętro 1

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: luty 2026. Zmiana danych: 6 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych