Obręb ewidencyjny · wągrowiecki

Ceny mieszkań wągrowiecki — obręb ewidencyjny STOŁĘŻYN (Stołężyn, ul. Kcyńska)

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny STOŁĘŻYN 302806_2.0006 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

2 185 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

125 000 zł

Mediana metrażu

57,2 m²

Liczba transakcji

1

Ostatnie 24 miesięcy · 1 akt notarialny

Ostatni miesiąc danych: marzec 2026 · import: 23 sierpnia 2026

Opis obszaru

STOŁĘŻYN to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 15 transakcji.

Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za m² wynosi 2 185 zł/m², a mediana metrażu 57,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 3 1 879 zł/m² 125 000 zł 57,2 m²
Działki rolne 6 25 000 zł 11 000,0 m²
Budynki 6 870 zł/m² 60 000 zł 73,6 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina Wapno; część danych: powiat wągrowiecki

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wągrowieckim w 2025 r.: 7 763 zł miesięcznie. To 82,8% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 131,9%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 125 000 zł — z 3 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.To mediana z zaledwie 3 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Wapno mieszkało 2 657 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 12,6%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 4 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,0%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie wągrowieckim 14,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 21,9 do 14,4.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie wągrowieckim w 2025 r.: 6,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 10,6% do 6,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 9 340 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 185%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 4,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 2,9 do 4,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
1,9 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
125 000 zł
Mediana ceny za m²
1 879 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
57,2 m²
Szacunkowy dochód netto
5 622 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
7 763 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat wągrowiecki
Liczba mieszkań w próbie
3
Cena całego mieszkania 125 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 67 461 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 93 153 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -12,6%
Saldo migracji 2025 -4 osoby

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wągrowieckim

?
7 763 zł+131,9%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
9 340 zł+185,0%
Wynagrodzenie vs Polska?
82,8%+2,2
Stopa bezrobocia?
6,4%-4,2
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
5,3%-2,6

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem w gminie Wapno

?
2 657 -12,6%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
1 313-12,1%
Kobiety?
1 344-13,0%
Wiek
0-14 lat?
375-25,0%
15-29 lat?
468-27,7%
30-44 lata?
554-12,6%
45-64 lata?
678-18,0%
65+?
582+35,0%

Migracje

Ruch mieszkańców

W gminie Wapno ubyły 4 osoby przez migracje w 2025 r.

?
-4 osoby
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-1,5
Migracje wewnętrzne na 1000?
-1,5-1,2
Migracje zagraniczne na 1000?
0,0
Zameldowania?
26
Wymeldowania?
30

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie wągrowieckim

?
14,4-7,5
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
4,7+1,9
Wodociąg?
2 619-11,5%
Kanalizacja?
1 937-3,6%

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
11.04.2025 NOWA 3, STOŁĘŻYN Lokal 15_LOK 125 000 zł 2 185 zł/m² ? 57,2 m² ? 4 3
30.01.2024 NOWA 3, STOŁĘŻYN Lokal 9_LOK 159 000 zł 1 879 zł/m² ? 84,6 m² ? 4
26.01.2024 NOWA 3, STOŁĘŻYN Lokal 7_LOK 30 000 zł 725 zł/m² ? 41,4 m² ? 2

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie wągrowieckim