Obręb ewidencyjny

Obręb ewidencyjny ŁAZISKA, Wągrowiec

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny ŁAZISKA 302807_2.0011 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

6 440 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

430 000 zł

Mediana metrażu

58,8 m²

Liczba transakcji

11

Ostatnie 24 miesięcy · 11 aktów notarialnych

Opis obszaru

ŁAZISKA to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 70 transakcji.

Budynki: 11 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 6 440 zł/m², a mediana metrażu 58,8 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 25 6 200 zł/m² 271 584 zł 43,7 m²
Garaże 10 789 zł/m² 20 000 zł 25,4 m²
Inne lokale 1 774 zł/m² 23 000 zł 29,7 m²
Działki budowlane 14 125 zł/m² 136 000 zł 907,5 m²
Działki rolne 13 67 zł/m² 75 000 zł 942,0 m²
Budynki 15 7 410 zł/m² 430 000 zł 58,9 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina Wągrowiec; część danych: powiat wągrowiecki

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wągrowieckim w 2025 r.: 7 763 zł miesięcznie. To 82,8% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 131,9%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 271 584 zł — z 25 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Wągrowiec mieszkało 12 395 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców wzrosła o 2,1%. W 2025 r. wprowadziło się tu o 84 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 17,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,1%. Stan na koniec 2025 r.
  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie wągrowieckim 14,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 21,9 do 14,4.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie wągrowieckim w 2025 r.: 6,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 10,6% do 6,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 9 442 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 172%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 4,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 2,9 do 4,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
4,0 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
271 584 zł
Mediana ceny za m²
6 200 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
43,7 m²
Szacunkowy dochód netto
5 622 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
7 763 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat wągrowiecki
Liczba mieszkań w próbie
25
Cena całego mieszkania 271 584 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 67 461 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 93 153 zł
Czy okolica rośnie? ?
rosnąca
Ludność +2,1%
Saldo migracji 2025 +84 osoby

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wągrowieckim

?
7 763 zł+131,9%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
9 442 zł+172,0%
Wynagrodzenie vs Polska?
82,8%+2,2
Stopa bezrobocia?
6,4%-4,2
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
3,4%-1,2

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem w gminie Wągrowiec

?
12 395 +2,1%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
6 250+1,2%
Kobiety?
6 145+3,0%
Wiek
0-14 lat?
2 160-6,0%
15-29 lat?
2 293-13,3%
30-44 lata?
2 843-0,9%
45-64 lata?
3 177+6,7%
65+?
1 922+41,9%

Migracje

Ruch mieszkańców

W gminie Wągrowiec przybyły 84 osoby przez migracje w 2025 r.

?
+84 osoby
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
6,8
Migracje wewnętrzne na 1000?
6,7+2,7
Migracje zagraniczne na 1000?
0,1
Zameldowania?
217
Wymeldowania?
133

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie wągrowieckim

?
14,4-7,5
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
4,7+1,9
Wodociąg?
11 792+3,8%
Kanalizacja?
5 086+53,1%

Najnowsze transakcje: Budynki

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
23.09.2025 98, Łaziska Budynek 631_BUD Udziały wymagają uwagi ? 647 000 zł 6 337 zł/m² ? 102,1 m² ?
21.07.2025 96, Łaziska Budynek 140_BUD Udziały wymagają uwagi ? 820 000 zł 5 675 zł/m² ? 144,5 m² ?
06.02.2025 60D, Łaziska Budynek 42_BUD Udziały wymagają uwagi ? 586 400 zł 9 982 zł/m² ? 58,8 m² ?
22.10.2024 92AA, ŁAZISKA Budynek 2_BUD 130 000 zł 1 878 zł/m² ? 69,2 m² ?
04.09.2024 92E, ŁAZISKA Budynek 1_BUD 420 000 zł 8 832 zł/m² ? 47,6 m² ?
02.09.2024 92F, ŁAZISKA Budynek 1_BUD 420 000 zł 8 833 zł/m² ? 47,6 m² ?
14.08.2024 NA GÓRCE 11, ŁAZISKA Budynek 2_BUD 785 000 zł 22 488 zł/m² ? 34,9 m² ?
14.08.2024 NA GÓRCE 11, ŁAZISKA Budynek 1_BUD 785 000 zł 6 411 zł/m² ? 122,5 m² ?
25.07.2024 92H, ŁAZISKA Budynek 1_BUD 430 000 zł 8 995 zł/m² ? 47,8 m² ?
24.07.2024 92G, ŁAZISKA Budynek 1_BUD 400 000 zł 8 381 zł/m² ? 47,7 m² ?

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie wągrowieckim